GeriEkonomi Ekonomi Bakan Yardımcılığına Mustafa Sever atandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ekonomi Bakan Yardımcılığına Mustafa Sever atandı

Ekonomi Bakan Yardımcılığına Mustafa Sever atandı
refid:21136826 ilişkili resim dosyası

21 üyeli kabinenin son bakan yardımcısı da atandı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın Bakan Yardımcısı İthalat Genel Müdürü Mustafa Sever oldu.

Çağlayan’ın sağ kolu olarak görev yapacak olan Sever, seçimler öncesinde AK Parti aday adaylığı için görevinden istiaf etmişti. Sever’in Çağlayan’ın seçim bölgesi olan Mersin doğumlu olması dikkat çekiyor.

Sever'in, Ekonomi Bakan Yardımcılığına atanmasına dair karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

1968 yılında Mersin’in Mut İlçesine bağlı Zeytin Çukuru Köyünde dünyaya gelen Sever, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesini'ni bitirdi. Sever daha soran İngiltere South Bank Üniversitesi’nde işletme mastırı yaptı.

1990 yılında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’na girdi. 1999 yılında atandığı Londra Büyükelçiliği Ticaret Müşavir Yardımcılığında 3 yıl görev yaptı. 2002 yılında yurda dönen Sever sırasıyla, Dış Ticaret Müsteşarlığı İthalat Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü, aynı yerde Tarım Dairesi Başkanı, İhracat Genel Müdürlüğü’nde Tarım Dairesi Başkanı, İthalat Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Sever, 28 Ağustos 2009 tarihinde İthalat Genel Müdürü olarak atanmıştı. İyi derecede İngilizce bilen Sever, evli ve bir çocuk babası.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle