GeriEkonomi Efes Fıçı, İngiliz Pub'larına giriyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Efes Fıçı, İngiliz Pub'larına giriyor

Türk birası Efes Pilsen, bira içme oranının çok yüksek olduğu İngiltere'de, şişe satışından sonra piyasaya fıçı bira şeklinde girmeye hazırlanıyor.

Efes Pilsen'i önümüzdeki mart ayında İngiltere piyasasına fıçı bira şeklinde sürmeye hazırlanan İngiltere Distribütörü Tees Limited, Efes'i fıçı halinde Londra'nın kuzeyindeki bazı pub'larda test edilmek üzere satışa sundu. Fıçı halinde satışına ülkenin tüm bar ve publarında başlanacak olan Efes Pilsen biraları, şu anda piyasada şişeler halinde satılıyor. Efes Pilsen'in İngiltere Distribütörü Tees Limited'in Satış Müdürü Roy Gerbaldi, mart ayı içerisinde Efes Pilsen Premium biralarının satışına Oddbins, Wine Cellar, Budgen, Iceland, Wm. Morrison ve Waitros gibi ünlü market zinciri ve içki satış merkezlerinde başlanacağını söyledi.

Bu arada, Tees Limited Efes Biralarının tanıtımı için 7-11 Şubat tarihleri arasında Earls Court'taki ünlü sergi sarayı ile 24-26 Mart'ta ise Sheffield'teki sergi sarayında stand açacak.

Anadolu Grubu, 4 bira fabrikasının yanı sıra, 2 malt fabrikası, bir şerbetçi otu fabrikası ve Marmara Bira fabrikalarına sahip. Efes Pilsen'in yıllık bira üretimi, ihracat dahil 650 milyon litreyken, eski Marmara Biracılık'ın da devreye girmesiyle Efes Pilsen'in üretiminin yılda 700 milyon litreye ulaşacağı vurgulanıyor. Romanya ve Moskova'da yatırımları bulunan Efes Pilsen, yaklaşık 40 ülkeye ihracat yapıyor. Almanya ve İngiltereye de ihracat yapan Efes'in sadece Almanya'ya yaptığı ihracat yılda 2 milyon litreye ulaşıyor. Efes Pilsen'in Romanya'daki fabrikanın üretim kapasitesi 75 milyon litre. Moskova'da da bahar aylarında faaliyete geçecek bira fabirakası Moskova'daki ilk Türk bira fabrikası olma özelliği taşıyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle