GeriEkonomi Eczacıbaşı İlaç hisselerinde iki günlük kazanım yüzde 30'u aştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eczacıbaşı İlaç hisselerinde iki günlük kazanım yüzde 30'u aştı

Eczacıbaşı İlaç hisselerinde iki günlük kazanım yüzde 30'u aştı

Eczacıbaşı İlaç ECILC.IS hisseleri yüzde 8 yakın değer kazanarak yüksek hacimli işlemlerde dünkü keskin yükselişini sürdürürken, hissede iki günlük kazanımlar yüzde 30'u buldu.

Şirketten hisselerdeki yükselişin sebebi hakkında bir açıklama yapılmazken, analistler şirket tarafından doğrulanmayan bazı tahminlerde bulunuyorlar.

Bir aracı kurum araştırma müdürü hisselerde keskin harekete sebep olacak bir gelişme olmadığını ancak, pay sahibi olduğu bir arazinin imara açılacağı beklentisiyle hisselerin yükselmiş olabileceğini belirterek, "Eczacıbaşı'nın Kartal'da 300 dönümlük bir arazisi var. Eczacıbaşı İlaç'ın da burada payı var.

Buraya bir proje yapılması yıllardır konuşuluyordu. İmar konusunda bir gelişme olduysa bu da grup içerisinde bir beklenti yaratmış olabilir" dedi.

Eczacıbaşı İlaç hisseleri dün yüzde 20 değer kazanarak 4.51 liraya yükseldikten sonra bugün 4.96 liraya çıktıktan sonra saat 1123'te yüzde 8.2 prim ile 4.88 lirada bulunuyor.

Şirketin hisselerinde işlem hacmi dün 52 milyon lot, bugün ise 34 milyon lot ile 200 günlük ortalama olan 3.7 milyon lotun çok üzerinde yer aldı.

Bir başka analist de yükselişin sebebi ile ilgili bir haber akışı olmadığını belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle