GeriEkonomi Ecevit: Telekom'da kararname değişmedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ecevit: Telekom'da kararname değişmedi

Başbakan Bülent Ecevit, önceki gün Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan Telekom kararnamesinde bir yenilenme olmadığını belirterek, iki maddenin çıkarılmasından haberi olmadığını söyledi. Ecevit, kararname imzalanmazsa istifa edeceği söylentilerini de yalanladı.

Ecevit, dün Başbakanlık'ta düzenlediği basın toplantısında sorular üzerine Telekom kararnamesini de değerlendirdi. Bir gazetecinin kararnamenin Cumhurbaşkanının insiyatifi doğrultusunda yenilenip yenilenmediğini sorması üzerine, Ecevit, ‘‘Hayır. Kararname kararnamedir. Onun yenilenmesi mümkün değildir’’ dedi. Kararnameden iki maddenin çıkarılıp çıkarılmadığına ilişkin soruya da, ‘‘Benim haberim yok’’ karşılığını vermekle yetindi.

Kararnamenin imzalanmasının ardından IMF başkanıyla görüşüp görüşmediğine ilişkin bir soruya da Ecevit, şu karşılığı verdi:

‘‘IMF Başkanı önceki gün beni ABD'den telefonla aradı, hem bu alınan sonuç dolayısıyla tebriklerini bildirdi, hem de başarılar diledi’’

Ecevit, Cumhurbaşkanı Sezer'in Telekom kararnamesini incelediği sıralarda, kendisinin eğer imzalamazsa istifa edeceği yönünde bir mesaj ilettiği söylentilerine, ‘‘İlk defa duyuyorum. Haberim yok’’ yanıtını verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle