GeriEkonomi E-ticaret üssü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

E-ticaret üssü

E-ticaret üssü
refid:27187958 ilişkili resim dosyası

Hepsiburada.com, dünya devi ThoughtWorks ile işbirliği yaptı.

HEPSİBURADA.com, Türkiye’deki e-ticaret sektörünün gelişimine katkı sağlayacak teknoloji üssü için harekete geçti. Yazılım şirketi, ThoughtWorks ile işbirliği yapan hepsiburada.com, e-ticaretin teknoloji çözüm merkezi olacak.

TÜRKİYE’nin lider internet şirketi hepsiburada.com, e-ticaret sektörünün gelişimine katkı sağlayacak önemli bir yatırıma ve işbirliğine imza attı. Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan ThoughtWorks ile işbirliği yapan hepsiburada.com, kendi bünyesinde bir teknoloji üssü kuruyor. İşbirliği kapsamında yapılan etkinlikte konuşan Doğan Online İş Geliştirme Bölüm Başkanı Emre Ekmekçi, hepsiburada.com’un bir e-ticaret teknoloji çözüm merkezi olarak konumlanacağını belirtti.
Ekmekçi, “Türkiye’de e-ticaret sektörünün en büyük oyuncusu olarak, sektörümüze katkılarda bulunmak, bu alanda kendini geliştirmek isteyen potansiyel insan kaynağı için de bir çekim noktası olmak istiyoruz. Bu nedenle bir yazılım devi olan ThoughtWorks ile birlikte yola çıktık. Hepsiburada.com bundan böyle sadece ürün satan değil, aynı zamanda teknoloji geliştiren de bir şirket olacak” şeklinde konuştu. Daha önce e-ticarette yer almamış veya e-ticarete yatırım yapacak gücü olmayan şirketlerin Hepsiburada.com’un teknolojileriyle bu alana girmesini amaçladıklarını dile getiren Ekmekçi, “Örneğin KOBİ’ler teknoloji üssünde geliştirilen yazılımlara ve Hepsiburada.com’un lojistik imkanlarına erişebilecek” dedi. Ekmekçi, ThoughtWorks’ün deneyimli ekibi ile birlikte, e-ticaret yazılım sektörünün gelişmesi için genç yazılımcılara eğitim programları düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

DEĞİŞİME YANIT VERİYOR

Etkinlikteki konuşmacılar arasında ThoughtWorks’ün dünyaca ünlü yazılım dahisi Martin Fowler vardı. Fowler, Türkiye’de e-ticaret sektörünün önünün açık olduğunu ve bu nedenle sektörün lider e-ticaret platformu hepsiburada.com ile yaptıkları bu işbirliğini çok önemsediklerini belirtti. Yazılım geliştirmede yarattığı ‘agile’ felsefesi hakkında konuşmasına devam eden Fowler, “Agile felsefesi daha iyi yazılımlar geliştirme hedefiyle ortaya çıktı. Günümüzde şirketler için insan kaynağını doğru kullanabilmek ve değişim ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt verebilmek büyük önem taşıyor. Agile ilkeleri bu doğrultudaki ihtiyaçlara, yenilikçi çözümler sunmaya olanak tanıyor”
diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle