GeriEkonomi e-devlet'i ıskalarsak hesap sorarlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

e-devlet'i ıskalarsak hesap sorarlar

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, şu anda Türkiye'nin gerçekleştirmesi gereken en önemli, en hayati konuların başında e-devletin geldiğini söyleyerek, ‘‘e-devleti ıskalayamayız. Iskalarsak benden, siyasilerden hepimizden hesap sorarlar’’ dedi.

TÜSİAD ile Türkiye Bilişim Vakfı'nın bu yıl ilkini düzenlediği ‘‘Vatandaş odaklı e-Devlet’’ temalı ‘eTR Kongresi’ Sabancı Center'de gerçekleşti. Şener, eTR Kongresi'nin açılışında yaptığı konuşmada, toplumlarda değişim ve dönüşüm dönemini yakalayan ve iyi kullananların her zaman kazançlı olduğunu ve büyük güç oluşturduğunu vurguladı. TÜSİAD Başkanı Tuncay Özilhan, ana felsefesini vatandaşa hizmet etmek olarak belirlemiş şeffaf, verimli ve etkin bir devletin ancak ve ancak, e-devlet düşüncesinin hayata geçmesiyle mümkün olacağını söyledi.

ÖDÜL EMNİYETİN

TÜSİAD ve TBV tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen eTR ödülleri dün Sabancı Center'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. edevlet ve eYerel Yönetim Hizmetleri kategorisinde verilen ödüllere 41 kurum başvurdu. eDevlet kategorisinde büyük ödülü Emniyet Genel Müdürlüğü'nün POLNET projesi alırken, başarı ödülünü Emekli Sandığı, Sağlık Harcamaları Denetim projesi aldı. eYerel Yönetim Hizmetleri kategorisinde ise büyük ödül Kadiköy Belediyesi'nin e-belediye Dönüşüm projesi alırken, başarı ödülünü İSKİ İnternet Şubesi projesi kazandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle