GeriEkonomi e-Bordro maaş sorgulama!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

e-Bordro maaş sorgulama!

e-Bordro maaş sorgulama!

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan e-Bordro maaş sorgulama sistemi ile kamu personelleri maaş bilgilerini online sistem üzerinden kolayca görüntüleyebiliyor. e-Bordro maaş sorgulaması uygulamasına nasıl giriş yapılır? Detaylar haberimizde…

Kamu personellerinin maaş hareketleri ve kesintilerinin yer aldığı maaş bordrosunu internet üzerinden sorgulama sistemini devreye sokan Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü, e-Bordro uygulaması üzerinde maaş bordrolarının pratik bir şekilde inceleme olanağı sunuyor.

Başlangıçta Bakanlığın web sayfasında hizmet veren e-Bordro, Eylül 2015 tarihinden itibaren e-Devlet sistemine kaydırıldı. Aralık ayının 15’inden sonra e-Bordro uygulamasının e-Devlet tarafından erişime açılmasının ardından, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 A maddesine tabi çalışan online sistem üzerinden e-Bordro'larını görüntüleyebiliyor. 657 sayılı kanuna tabi çalışanların, maaşlarının tüm ayrıntılarının yer aldığı e-Bordro, turkiye.gov.tr adresinden daha güvenli online hizmet veriyor.  Son dönemlerde kamu kurumları tarafından en yoğun şekilde kullanılan internet teknolojileri, kamu yapısında oldukça modern bir sistemin oluşturulmasını sağlıyor.

e-Devlet sistemi üzerinden maaş bordrolarına kolayca erişen kamu personelleri, dijital platformda oluşturulan E-Bordro sorgulama uygulamasını kullanarak, sistemde kimlik doğrulamasını gerçekleştirdikten sonra en güncel maaş bordro sorgulamasını yapabiliyor.

MAAŞ BORDROSU E-DEVLET’TE NASIL SORGULANIR?

e-Devlet üzerinde Maliye Bakanlığı başlığı altında bulunan e-bordro uygulama ekranına ulaşmak için ulaşabilmeniz için kullanıcı adı ve şifrenizle öncelikle portala giriş yapılmalıdır.  e-Devlet sistemindeki ‘sisteme giriş’ ekranında  bulunan 4 farklı yüksek güvenlikli giriş yöntemlerinden birisini kullanılarak, kimlik doğrulaması işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Bu yüksek güvenlikli giriş yöntemleri ise e-Devlet şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza ve T.C. Kimlik Kartı yöntemlerinden herhangi birisi kullanılarak e-Bordro sorgulaması yapılabiliyor.  Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler sayfasındaki Maliye Bakanlığı’nın alt seçeneklerinden e-Bordro hizmetini seçerek sorgulama ekranına ulaşabiliyor.  Bu uygulama sayesinde kamu personelleri en güncel aya ait olan maaş bordrosunu görebildikleri gibi geçmiş dönemlere ait bordrolarını da görüntüleyebiliyor. . Dolayısıyla e-bordro uygulamasında maaş bordrosu görüntüleyebilmek için istenen yıl ve ay seçiminin yapılması gerekiyor. Haberimizin sonunda yer alan bağlantı vasıtasıyla e-Bordro maaş sorgulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

e-Devlet sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

E DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!


Yorumları Göster
Yorumları Gizle