GeriEkonomi DYP'li Şahin: Ecevit titriyor, bankalar batıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DYP'li Şahin: Ecevit titriyor, bankalar batıyor

DYP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, Başbakan Bülent Ecevit'i hedef alan sözlerinin ardından bu kez de DYP Genel Başkan Yardımcısı Nevfel Şahin benzer ifadeler kullandı. Ülkenin, sorunları titremeden çözecek sağlıklı bir başbakana ihtiyaç duyduğunu öne süren Şahin, "Ecevit titredikçe bankalar batıyor" dedi.

Mali piyasalarda yaşanan son kriz ve IMF ile Hükümet'in vardığı son uzlaşmaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Nevfel Şahin, Kamer Genç gibi konuştu. Şahin, şunları kaydetti: "Bu ülkeye IMF veya IMF'den ekonomi uzmanları lazım değil. Bu ülkeye doğru düzgün, Türkiye'nin sorunlarını, milletin sıkıntılarını bilen ve bu sorunlara titremeden sağlıklı çözümler üretecek, sağlıklı bir başbakana ihtiyaç vardır. Çünkü titredikçe bankalar batmakta, ekonomi krize girmektedir."

'10 milyar kayınçolara yetmez'

Şahin, Mevduat Sigorta Fonu'na devredilen 10 bankaya Hazine'den bugüne kadar 10 milyar dolar aktarıldığını, bu rakamın devredilen son bankalarla daha da yükseleceğine dikkat çekti. Bu çerçevede IMF'den yeni gelecek 10 milyar doların da batıklara gideceğini savunan Şahin, "IMF'den gelecek 10 milyar dolar kayın validelere, kayınçolara, kurtarılacak şirketlere ve bir partinin yapılan genel merkez inşaatına yetmeyecektir" diye konuştu.

Şahin, ticarette iflas edenlerin "çeketlerini alıp gittiklerini" de ifade ederek, "Milletimiz üç yıldır bunca sıkıntıya katlanmasına rağmen otobüsü duvara çarpanların yapacağı tek bir şey vardır. O da çeketlerini alıp gitmeleridir" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle