GeriEkonomi ‘Durma moduna geçemeyiz’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Durma moduna geçemeyiz’

‘Durma moduna geçemeyiz’

Gayrimenkul sektöründe zor bir süreçten geçildiğini, piyasada sıkışıklık olduğunu belirten Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, zorlukların aşılacağını dile getirdi.

“Bu dönemin aşılması firmaların doğru hamleleriyle olacak” diyen Erdoğan şöyle devam etti: “Şirketler planları neyse yoluna devam etmeli. Durma moduna geçemeyiz. Elbette günün şartlarına göre revizeler olacaktır. Bugüne göre formüller bulmalı ve yolumuza devam etmeliyiz. Doğru şartlar sunulunca her dönemde bir alıcı kitlesi olduğunu unutmamak gerek.”

YÜZDE 30 İNDİRİM

Erdoğan, Ankara Çayyolu’nda hayata geçirdiği ‘Next Level Çayyolu’ projesi hakkında son bilgileri paylaşmak ve yeni kampanyalarını açıklamak üzere basınla bir araya geldi. 600 milyon lira değerindeki projede inşaata 2016’da başladıklarını, teslimleri 2019’un ikinci çeyreğinde yapacaklarını belirten Fatih Erdoğan, “Next Level Çayyolu, 101 dönüm orman alanının yanı başında ve 191 dönümlük rekreasyon vadisinin ortasında yer alıyor. Toplam 429 konut var. Biz bu projemizde günün şartları gereği yeni bir kampanya başlattık. Kısa bir dönem için peşin alımda yüzde 30 indirim yapacağız. Kampanya çerçevesinde 1 milyon TL olan bir dairenin fiyatı 695 bin TL’ye düşecek” dedi. Proje Mimarı Brigitte Weber ise, Next Level Çayyolu’nda yatay bloklar ve kuleler ile yeni bir yaşam alanı oluşturduklarını söyledi. Kullanıcılara farklı konut tipleri ile birçok opsiyon sunduklarına dikkat çeken Brigitte Weber, “Projede 3 farklı stilde ve 91 farklı tipte konut var. Bu kadar çeşitlilik her aşamada bizi zorladı ama tek tip olmayan, her gelenin kendini ait hissedeceği evler olsun istedik”dedi.

‘Durma moduna geçemeyiz’

GURBETÇİ İLGİSİ

Pasifik İnşaat’ın Ankara’da inşasına devam ettiği bir diğer gayrimenkul projesi de Merkez Ankara. Şehir merkezindeki en büyük arazisi eski EGO Garajı’nın yerine yapılan 4.2 milyar lira değerindeki projede inşaat ve ön satışların devam ettiğini belirten Fatih Erdoğan, yoğun taleple karşılaştıklarını ifade etti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde başlatılan ve 31 Ekim’de sona eren konut kampanyasına bu projenin de dahil olduğunu belirten Erdoğan, yapılan indirim ve 0.98 faiz avantajının alıcıyı harekete geçirdiğini ifade etti. 2 aylık kampanya sürecinde 200’den fazla konut sattıklarını belirten Fatih Erdoğan, “Yurtdışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın ilgisi de beklentimizin üzerinde. Telefonla konut alan oldu. Şimdi Almanya’ya gidip projemizi orada tanıtacağız. Henüz lansman yapılmadan, ön satış döneminde karşılaştığımız bu ilgi bizi çok mutlu etti” diye konuştu. Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi’nin de inşasını üstlendiklerini söyleyen Erdoğan, bu taahhüt işini de 1 yılda tamamlayacaklarını ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle