GeriEkonomi Dünyanın en değerli şirketleri listesi 6 yılda alt üst oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyanın en değerli şirketleri listesi 6 yılda alt üst oldu

Dünyanın en değerli şirketleri listesi 6 yılda alt üst oldu

Dünyanın en değerli 5 şirketi 6 yılda teknolojiye yenik düştü. General Electric (GE), Wallmart, Exxon ve Citi bu listedeki yerlerini kaybederken bir tek Microsoft ilk 5’te kaldı. Bu şirketlerin yerini ise Amazon, Facebook Google ve Apple aldı.

Teknolojideki gelişmeler dünyanın en değerli şirketleri listesini de alt üst etti. 6 yıl içerisinde gerçekleşen bu değişim General Electric (GE), Wallmart, ExxonDünyanın en değerli şirketleri listesi 6 yılda alt üst oldu ve Citi’yi tahtından ederken Apple, Amazon, Facebook ve Google bu listede üst sıralara taşındı.

Teknoloji devi Apple 815 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketi olurken, Google 649 milyar dolarlık değeriyle listede ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sırada ise 6 yıl önce ikincilik koltuğunda oturan Microsoft yer aldı. 4’üncü sırada 492 milyar dolarlık değeriyle Facebook yer alırken, Amazon 474 milyar dolar ile en değerli 5’inci şirket oldu.

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) dijital cüzdanı BKM Express’in 5. yılı medeniyle düzenlediği toplantıda yer alan bir sunumda ortaya çıkan bu tablo teknolojinin global ekonomiyi nasıl etkilediğini göler önüne serdi.

Dünyanın en değerli şirketleri listesi 6 yılda alt üst oldu

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle