GeriEkonomi Dünyada ilk kez Çinli bir otomobile Türkiye’de 150 bin km garanti veriliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyada ilk kez Çinli bir otomobile Türkiye’de 150 bin km garanti veriliyor

Dünyada ilk kez Çinli bir otomobile Türkiye’de 150 bin km garanti veriliyor
refid:14672492 ilişkili resim dosyası

İsveçli Volvo’yu alarak dikkatleri üzerine çeken Çinli Geely, güvenilirliğini artırmak için ikinci büyük adımını ise önce Türkiye’de atıyor.

Türkiye’de Anadolu Grubu’nun güvencesinde satılan Çinli Geely, ilk kez bir modelinde 5 yıl/150 bin kilometre garantisi veriyor. Anadolu Grubu’nun talebi doğrultusunda dünyada ilk kez Türkiye’de bir modeline 150 bin kilometre garanti veren Çinli Geely, bu sayede artık ne kadar güvenilir otomobil ürettiklerini göstermek istiyor.

30 bin TL’nin altında

Çinli Geely’nin Türkiye distribütörü Anadolu Araçlar’ın Genel Müdürü Bora Koçak, önümüzdeki hafta satışa sunacakları ‘Emgrand’ modeliyle dünyada ilk kez bir Çinli modele 5 yıl ve 150 bin kilometre garanti vereceklerini belirtti. Koçak, “C Sınıfında yer alacak bu model 30 bin TL’nin altında yer alacak. Anadolu Grubu olarak bu model için Çinli Geely’den talepte bulunduk. Onlarda dünyada ilk kez bu garantiyi Türkiye’de uygulamaya karar verdiler” dedi.

Fırsat görüyor

Türkiye’de sattıkları diğer Geely modellerinde garantinin 3 yıl ve 100 bin kilometre olduğunu hatırlatan Koçak, şöyle konuştu: “Biz Geely markasına olan güveni artırmak ve Çinli otomobillerin imajını düzeltmek istiyoruz. İnsanlar bu modelleri tercih ederken kafalarında bir sıkıntı olmamasını arzuluyoruz. Çinli Geely, bu garantiyi ilk olarak Türkiye’de uyguluyor çünkü Türkiye’yi gelişmek için fırsat görüyor. Avrupa’ya açıldığı ilk ülkeyiz. Bugüne kadar bir çok modeli bizimle birlikte geliştirdiler. Biz getirdiğimiz araçlardaki eksikleri, yapılması gerekenleri söyledik onlarda da üretimi ona göre değiştirdiler.”

Hedef 6 bin satış

Emgrand’ın 150 bin kilometre garantinin dışında sahip olduğu özelliklerle Türkiye’de en çok sattıkları model olacağını kaydeden Koçak, satışların yarısının bu modelden oluşmasını hedeflediklerini söyledi. Koçak, “Biz bu yıl 2 binli adetlerde bir satış hedefliyoruz. Aylık 200 adetlik bir satış öngörümüz var. Ama yeni modellerle birlikte 2012 yılında satışları 5-6 bin adetlere çıkartmak istiyoruz” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle