GeriEkonomi Dünya iş kadınları Dubai'de buluşuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya iş kadınları Dubai'de buluşuyor

Dünyanın birçok yerinden iş kadını, kadın girişimcileri desteklemek amacıyla Dubai'de düzenlenecek ''Uluslararası İş Kadınları Konferansı''nda biraraya gelecek.

İngiliz B2B Impact Limited tarafından 1-3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek konferansa, Avrupa'dan ABD'ye, Asya'dan Afrika'ya kadar dünyanın birçok yerinden yaklaşık 500 delegenin katılması bekleniyor.

Konferansta buluşacak iş kadınları, tecrübelerini aktarma, fikir alışverişi yapma, iş bağlantıları kurabilme ve oluşturacakları ''internet topluluğu'' ile işbirliklerini önümüzdeki yıllara taşıma imkanı bulacak. 

İş dünyasından profesyonel kadın girişimcilerin konuşmacı olarak katılacağı konferansta ''küreselleşme ve dönüşümde liderlik'', ''ulusal ekonomilerin kalkınması ve geçiş dönemlerinde ekonomilerdeki gelişmeler'', ''kalkınmakta olan ekonomilerde iş kadınlarının rolü'', ''uluslararası iş dünyasında PR ve pazarlamanın rolü'', ''kamusal alanda kadınlar'', ''e-ticaret'', ''pazarlama ve kalkınma'' gibi konular ele alınacak.

Konferansta dünyanın önde gelen profesyonel eğitimcilerin gözetiminde yapılacak çalışma toplantılarında ise ''kültürel farklılıkları anlamak'', ''işe nasıl başlanır ve finansman nasıl sağlanır?'', ''işinizi geliştirmek için ikinci adım'', ''müşteri kazanmak'', ''self motivasyon'', ''prezentasyon teknikleri'', ''pazarlama ve pazar araştırmaları'', ''lider özellikleri, ''girişimcilik ruhunu geliştirmek'', ''IT stratejisi oluşturmak'', ''iş fikirlerini pazarlama'' gibi konular interaktif ortamda tartışılacak.
   
TÜRKİYE'DEN CEYDA AYDEDE KATILIYOR
 
Uluslararası İş Kadınları Konferansı'na Türkiye'den Global Halkla İlişkiler Tanıtım'ın kurucusu ve 2003 Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) Dünya Başkanı Ceyda Aydede katılarak, ''Türkiye'de İş Kadınları'' konulu bir sunum yapacak.

İngiliz Kadın Girişimciler Birliği, Uluslararası Şirketlerin Kadın Yöneticileri Derneği, RAWAJ International ve Dubai Media City'nin destek verdiği konferansa katılım ücreti 250 dolar. Konferansa katılmak isteyenler ''www.aibwc.com'' adresinden on-line kayıt yaptırabilecekler.
 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle