GeriEkonomi Dünya devleri yine DYH’nin ’Medya Davosu’nda buluşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya devleri yine DYH’nin ’Medya Davosu’nda buluşuyor

Dünya devleri yine DYH’nin ’Medya Davosu’nda buluşuyor
refid:3796066 ilişkili resim dosyası

Doğan Yayın Holding’in, geleneksel ’DYH Buluşma’ toplantıları, dünya medyasının Davos’u niteliğine dönüşüyor. 19-20 Ocak tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek ’DYH Buluşma’ toplantılarına dünyanın en büyük medya şirketlerinin üst düzey yöneticileri de katılacak.

DOĞAN Yayın Holding’in (DYH), geleneksel olarak her yıl düzenlediği ’DYH Buluşma’ toplantılarının bu yılki teması ’Trendleri Konuşmak’ olarak belirlendi. 19-20 Ocak tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek ’DYH Buluşma’ toplantılarına dünyanın en büyük medya şirketlerinin üst düzey yöneticileri katılacak. ’DYH Buluşma 2006’ kapsamında 20 Ocak’ta yapılacak ’Doğan Medya Forumu’nda, medyanın dünya çapındaki önemli kurumlarının üst düzey yöneticileri habercilik, yazılı basın, TV yayıncılığı, iletişim teknolojileri ve global medyanın gelecek trendlerini tartışacak. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan’ın açılışını yaptığı DYH Buluşma toplantıları kapsamında ’DYH Yaratıcılık Ödülleri Yarışması’nın ödül töreni de gerçekleştirilecek.

DÜNYADA TANINIYOR: DYH Yürütme Komitesi Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, DYH Buluşma toplantılarının ülke çapında ve diğer ülkelerde büyük yankı uyandırdığını ve artık dünya çapında tanınmaya başlayan bir Medya Davos’u haline geldiğini vurguladı. Yalçındağ, "Bu toplantılar hem dünya medya sektörünün önemli temsilcilerini, hem grubun yerli ve yabancı ortaklarını hem de Doğan Grubu kurumlarının yönetici ve çalışanlarını sektöre yön verecek önemli temalarda buluşturan önemli bir etkinlik" dedi.

TEMALI TOPLANTILAR: DYH’in her yıl bir sonraki yıla damgasını vuracak özel temaları belirleyip bu temayı grup yöneticileri ve çalışanlarıyla paylaştığını hatırlatan Mehmet Ali Yalçındağ, şunları söyledi: "2004’te geleceğe odaklanmış ve temamızı ’Geleceği Görmek’ olarak belirlemiştik. 2005’te ise temamız ’Fark Yaratmak’ oldu. Bu yıl ise gelişen dünyada yılın en önemli temasının trendler olacağına inanıyor ve bu yıl trendleri konuşacağımız bir yıla odaklanıyoruz. Dünya çapında alanında uzman dostlarımızın katılımıyla, global medya trendlerini konuşacağımız ’DYH Buluşma 2006’ toplantısının da sektörümüze her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli açılımlar getireceğine inancım sonsuz."

45 ÜLKEDEN 60 MİSAFİR: Toplantıların ülkenin tanıtım misyonunu da üstlendiğini söyleyen Yalçındağ, "Geçen yıl DYH Buluşma toplantısında toplam 45 ülkeden 60 civarında üst düzey yabancı medya temsilcisini ülkemizde misafir olarak ağırladık. Bu yıl yine çok sayıda ülkeden pek çok medya yöneticisi ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi. Yalçındağ, şöyle devam etti: "Toplantılarımızda dünyanın farklı ülkelerinden farklı kurumlarının temsilcileriyle geleceğe dönük ciddi bir medya platformu yarattık. Buluşmalarımızın resmi programlarının yanısıra, aynı zamanda ülkemizin kültürel zenginliklerini gezip görebildikleri bir sosyal-kültürel program da uyguluyoruz. Yabancı meslekdaşlarımızın ülkelerine Türk iş dünyası ve ülke hakkında ciddi kazanımlarla dönmelerine katkıda bulunuyoruz. Bu bağlamda da buluşmalarımız farklı bir misyon daha kazanıyor. Yurtdışında medya dünyasında da her yıl daha çok tanınan DYH Buluşma toplantıları artık yabancı medya kuruluşlarının bir yıl önceden katılımlarını bildirdikleri bir Medya Davosu haline geldi diyebiliriz."

Bu yıl grup dışı katılıma da açıldık

MEMHET Ali Yalçındağ, Doğan Medya Forumu’nun bu yıl ilk kez grup dışı katılıma da açıldığını belirterek, şunları söyledi: "Buluşma toplantısının Medya Forumu adlı ikinci günkü resmi programına Türk medya ve iş dünyasından da üst düzey yöneticileri de davet etme kararı aldık. Böylece toplantımız bu yıl sadece kendi medya grubumuz nezdinde değil, tüm Türk medya ve iş dünyasının katılacağı bir buluşma haline gelecek."

Seminerlerde kim neler anlatacak

DYH Buluşma kapsamında 20 Ocak Cuma günü düzenlenecek seminerler ve konuşmacıları şöyle:

Habercilik Trendleri: Thomas R. Brettigen (The Associated Press Başkan Yardımcısı ve Global Gazete Pazarları Direktörü-ABD)

Yazılı Basın Trendleri: Dr. Andreas Wiele (Axel Springer & Axel Springer International-Almanya)

TV Yayıncılığı Trendleri:Patrick Le Lay (Television Française 1-Fransa)

İletişim Teknolojileri Trendleri (Johan Bergendahl (Ericsson Başkan Yardımcısı)-İsveç)

Global Gelecek Trendleri: Robert L. McCann, Jr.(Nielsen Media Research (International-ABD)

Medya Trendleri Paneli, CNN Türk’te

DÜNYA çapındaki önemli medya kuruluşlarının temsilcileri, DYH Buluşma’larının ikinci gününde düzenlenen ve CNN Türk’ten canlı yayınlanacak panelde biraraya gelecek. Nuri Çolakoğlu’nun yönetiminde ’Değişen Yaşam Tarzları ve Gelecek Medya Trendleri’ni, Ericsson Başkan Yardımcısı Johan Bergendahi, AP Française 1 Yönetim Kurulu Başkanı Patrick Le Lay, Nielsen Media Research Başkanı Robert L.McCann, Axel Springer Başkanı Dr. Andreas Wiele konuşacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle