GeriEkonomi 'Dubai'deki kriz bizi doğrudan etkilemez'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  73
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Dubai'deki kriz bizi doğrudan etkilemez'

'Dubai'deki kriz bizi doğrudan etkilemez'
refid:13071932 ilişkili resim dosyası

Kurban Bayramı nedeniyle memleketi Batman’da bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dubai’deki krizin Türkiye’yi doğrudan etkilemesini beklemediklerini dile getirerek “Türkiye ekonomisi krize çok büyük dayanıklık gösterdi. Birçok ülke krizle boğuşurken, biz iyi yoldayız” dedi.

 

Seçim bölgesi Gaziantep'ten dün gece memleketi Batman'a gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şehit ailelerinin yakınları, hastanedeki hastalar, partilileri ve yakın akrabalarının evlerini ziyaret etti.

 

Dubai'de yaşanan ekonomik krize değinen Bakan Şimşek, Türkiye ekonomisinin krize iyi dayandığını söyledi. Şimşek, 'Reel ekonomimiz krizden etkilendiyse de Türkiye'nin ekonomisini sağlam temellere oturttuk. Bankacılık sektörünün sağlamlığı ortada. Güçlü gibi görünen ülkeler bile krizden ciddi etkilendi. Dünyadan gelen raporları dikkatle inceliyorum. Ukrayna ve Yunanistan'da da sıkıntılar oldu. Bizim ekonomimiz sağlam olduğu için Dubai'deki krizin bizi doğrudan etkileyebileceğini sanmıyorum. Aşırı iyimser noktada değiliz ama Türkiye'deki gelişmeler olumludur. Önümüzdeki yıl ekonomimiz daha iyiye doğru gidecektir' dedi.

 

KÜRTÇE BAYRAMLAŞTI

Batman'ın Çarşı Mahallesi'nde 1999'da trafik kazasında şehit olan asker Mazhar Songür'ün ailesini ziyaret eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kimse Yok mu Derneği'nin topladığı 750 kiloluk kurbanlık et ile bazı gıda maddelerini Songür ailesine bıraktı. Çevredekilere Türkçe'de, 'Bayramınız kutlu olsun' anlamına gelen Kürtçe, 'İda we piroz be' diyen Bakan Şimşek'in etrafını yaklaşık 40 çocuk sardı. Beraberinde getirdiği oyuncak arabaları çocuklara dağıtmak isteyen Şimşek, izdiham nedeniyle korumalarına kızdı. Oyuncakların bir bölümünü dağıtan Bakan Mehmet Şimşek ve yanındakiler, izdiham nedeniyle tamamını dağıtamadan hasta ziyaretine gitti.

 

ÖPÜŞMEK YOK

Bölge Devlet Hastanesi'nde yatan hastaların bayramlarını kutlayan Bakan Şimşek, daha sonra AK Parti İl Teşkilatı önünde kalabalık bir partili topluluğu ile bayramlaştı. Bazı görevliler, partilileri, 'öpüşmek yok' diye uyarırken, Şimşek, yaklaşık 300 kişi ile tokalaştı. AK Parti'nin Batman'daki ilçe ve belediye başkanları ile özel görüşen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e, Tekel çalışanlarından Burhan Bozkuş, sitem etti. Bozkuş, 'Tekel'i kapatıyorsunuz. 4/C statüsüne girersek bize 600 lira maaş bağlanacak. 4 çocuğuma bakıyorum. Kiradayım. Siz bu para ile geçinebilir misiniz'' diye seslendi. Bakan Şimşek ise işçinin sorusuna yanıt vermedi.

AK Parti teşkilatı önünde bayramlaşma sırasında Beşiri AK Parti İlçe Başkanı Davut Apaydın, Bakan Şimşek'in bayramını Kürtçe kutlarken, AK Parti Batman Belediye Meclis üyesi Emin Çelik ise 'Size İngiliz Mehmet diye yakıştırmalar yapanları kınıyoruz, sizi seviyoruz' dedi.

 

İNAL, 5 LİRA YERİNE 50 LİRA DAĞITTI

AK Parti önündeki bayramlaşmada Şimşek'in etrafında toplanan çocuklara harçlık dağıtmak isteyen AK Parti Batman Milletvekili Ahmet İnal, yanlışlıkla 5 lira yerine 50 lira dağıttı. İnal'ı çevresinde bulunan partililer uyarınca, 'Eyvah, üzerimde Ankara'ya gidecek yol param kalmadı' dedi.

Bayramlaşmanın ardından Çocuk Esirgeme Yuvası'nı ziyaret eden Bakan Mehmet Şimşek, kimsesiz çocuklarla öğle yemeği yedi, ardından da Ahmet Baymaz Öğrenci Yurdu'nda iş adamları ile basına kapalı toplantıda biraraya geldi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle