GeriEkonomi Du Pont Lycra: Türkiye önemli bir tekstil merkezi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Du Pont Lycra: Türkiye önemli bir tekstil merkezi

Dünya lycra piyasasının lider üreticisi Du Pont Lycra Dennis H. Reiley, Türkiye'de yerel bir büro açtıklarını ve bu yıl Türkiye'deki çalışmalara ağırlık verileceğini söyledi.

Bugüne kadar Du Pont Lycra'nın Cenevre bürosundan yönetilen Türkiye'deki büyük pazardan etkilenerek böyle bir karar aldıklarını belirten Reiley, ‘‘Türkiye tekstil merkezi oluyor. Yabancı firmalar bu piyasaya önem verdiklerini söylüyorlar. Orta Asya Bölgesi'nde konusunda en gelişmiş iki ülkeden birisiniz’’ dedi.

Du Pont Genel Müdürü Reiley, Altınyıldız, Bossa, Adidas ve Zeki Triko gibi Türk tekstil sektörünün en büyük firmaları ile çalışan Du Pont Lycra Türkiye'nin, pazardaki satışlarını her yıl ikiye katladığını belirtti. Reiley, ‘‘Türkiye pazarına girdiğimizden beri yüzde 30 büyüme gerçekleştirdik. Bu yıl da aynı oranda büyüyeceğimizi düşünüyoruz. 2000 yılına Türk pazarına girdiğimiz günden itibaren yüzde 75 büyümüş olarak gireceğimizi düşünüyoruz’’ dedi.

Üretime geçmek için henüz yeterli satış rakamlarına ulaşmadıklarını da açıklayan Genel Müdür Reiley, yatırımlarını fabrika olarak değil, yerel organizasyonun güçlendirilmesi yolunda yapacaklarını söyledi. Reiley, ‘‘Buradaki müşterilerimizle ilişkilerimizi daha iyi hale getirebilmek için çalışacağız. Biz sadece malzeme satan bir firma değiliz. Aynı zamanda teknik, işçilik ve iş sonrası hizmetler de veriyoruz. Türkiye pazarında bir numarayız. Hem pazarımızı arttırmak hem de hep bir numarada kalmak en büyük hedefimiz’’ dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle