GeriEkonomi DSP’den Ofer tepkisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DSP’den Ofer tepkisi

DSP Genel Sekreteri Tayfun İçli, Tüpraş hisselerinin bir bölümüyle Egeport ve Galataport ihalelelerinin Ofer Grubu’na verilmesine tepki gösterdi.

Tayfun İçli yaptığı açıklamada, ‘AKP, ’babalar gibi’ satmayı beceremediklerini çok özel imtiyazlarla birilerine peşkeş çekiyor’ diyerek, Tüpraş hisselerinin bir bölümüyle Egeport ve Galataport ihalelelerinin İsrail asıllı Ofer Grubu’na verilmesine tepki gösterdi. İçli konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

‘Sadece İsrail’de değil, tüm dünyada hükümetleri maymuna çeviriyor’ yorumlarının yapıldığı İsrailli Ofer Grubu’na düşük fiyatla satılmasının arkasındaki sır dolu ilişkiler henüz aydınlanmamışken, Ofer Grubu’nun büyük ortağı bulunduğu girişime Egeport olarak adlandırılan Kuşadası Limanı’ndan sonra, Galataport olarak adlandırılan Karaköy Limanı da ihale ediliyor. Ama kısa sürede kurulan tezgah ortaya çıkıyor.’

Tayfun İçli, iktidarın bir gecede ‘hiç tartışmaksızın’ çıkardığı 24 yasadan birinin içine koyduğu özel bir maddeyle Kıyı Yasası’nı değiştirdiğini ifade etti. İçli, hükümetin ‘Kişilere özgü yasal düzenleme ile limanları da peşkeş çektiğini’ öne sürdü.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle