GeriEkonomi Dosso Dossi şova Adriana Lima ilgisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dosso Dossi şova Adriana Lima ilgisi

Dosso Dossi şova Adriana Lima ilgisi
refid:22320921 ilişkili resim dosyası

ANTALYA’da başlayan Dosso Dossi Fashion Show’a ilgi arttı.

Dünyaca ünlü Brezilyalı topmodel Adriana Lima’nın da podyuma çıkacağı Antalya’da fuara ilgi arttı. 14 Ocak’a kadar devam edecek fuarda Rusya başta olmak üzere Ukrayna, Kazakistan, Ermenistan başta olmak üzere 30 ülkeden 5 binin üzerinde alıcı, 150 firmanın yeni sezon ürünleriyle buluşacak.

8 YILDA 15 KEZ

Dosso Dossi Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, Dosso Dossi Fashion Show’un, tekstil sektörünün ‘iş tatili’ olarak adlandırılan konseptte ilk ve tek etkinliği olduğunu söyledi.  Fuara katılan alıcıların 15 bin dolar alım garantisi karşılığında 1 hafta boyunca Antalya’da tatil yapacağını kaydeden Hikmet Eraslan, “Davet edilen kişiler kendi ülkelerinde, Türkiye’de butik sahibi profesyonel kişiler. Karşılıklı bir iş geliştiriyoruz” dedi.

YÜZDE 30’LUK BÜYÜME

Eraslan, şunları söyledi: “Biz her sene yüzde 30 ve 60 büyüyerek devam ediyoruz. 45 kişi ve 11 firmayla 8 yıl önce başladığımız bu yolculukta şimdi Türkiye’den 500, yurt dışından 5 bin alıcıyı, 150 tekstil firmasının yeni sezon ürünleriyle buluşturuyoruz. Bu yıl için 40- 45 milyon dolarlık ciro beklentimiz var. Fuara katılan butik sahiplerinden minimum 15 bin dolar alım garantisi isterken fuara katılan firmalara ise en az 100 bin dolarlık alışverişi garanti ediyoruz. Ama şunu belirtmek isterim, 2 milyon dolar ciro yapanlar firmalar var.”

 


 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle