Dolar fiyatları bugün ne kadar oldu? Yeniden yükselişe geçti

Hürriyet Haber
07.12.2017 - 09:50 | Son Güncelleme:

ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararı ardından en çok merak edilen konulardan biri dolar kuru oldu. Dün kapanışı 3.8501 ile yapan dolar bu sabaha yatay hareketle başladı. Peki 1 dolar ne kadar oldu? Dolar kuru yükseldi mi?

Kudüs ile ilgili gelişmelerin İsrail-Türkiye ilişkileri başta olmak üzere bölgede neden olabileceği risklerin dolar kurunu nasıl etkilediği yeni günün ilk saatlerinden itibaren araştırılıyor. Dolar fiyatları, aralık ayına Zarrab davasının şoku ve ABD'den gelen son dakika haberleriyle 3.95 sınırını zorlayarak girdikten sonra Merkez Bankası'nın enflasyon oranına tepki olarak faiz arttırma sinyali vermesiyle 3.90’nın altına düşmüştü. Peki bugün 1 dolar ne kadar oldu? Dolar yükseldi mi?

Haftaya 3.94 seviyesinden başlayan ve bir günde 10 kuruş gerileyen dolar kuru yeni güne yatay hareketle 3.85 seviyesinde başlamasının ardından sınırlı yükseldi. Dolar/TL saat 09:25'de 3.8630'dan işlem gördü. Aynı dakikalarda euro/TL 4.5585 ve sterlin/TL 5.1690 seviyesinde yer aldı.
Dolar/TL'de 14 Aralık'taki TCMB toplantısında faiz artırılacağı beklentisinin fiyatlandığını belirten analistler, satışların bir süre daha devam edebileceğini öngörüyor. Merkez Bankası'nın adımlarına bağlı olarak kurun ilk etapta 3.76'yı test edebileceği kaydediliyor.

 

Etiketler: 1 dolar
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı