GeriEkonomi Dolar 3.57 seviyesinde işlem görüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dolar 3.57 seviyesinde işlem görüyor

Dolar 3.57 seviyesinde işlem görüyor

Dolar fiyatları yeni haftaya 3.57 seviyesinde başlarken, ABD ve İngiltere olmak üzere bazı piyasalar tatil nedeniyle kapalı olmasıyla dolar fiyatlarında sakin bir seyir görülebilir.

Geçen haftayı 3.55-3.60 bandında dalgalanarak geçiren dolar/TL yeni haftaya 3.57'nin hemen üzerinde başlarken, başta İngiltere ve ABD olmak üzere bazı piyasaların tatil nedeniyle kapalı olacağı bugün nispeten sakin bir seyir görülebilir.

Geçen hafta 3.60-3.55 bandında hareket eden ve Cuma günü saat 17.39'da 3.5755/3.5769 seviyesinde olan dolar/TL, bu sabah güne 3.57 seviyesinden başladı. Dolar kuru saat 09.27 itibarıyla 3.5821 seviyesinden işlem gördü. Euro fiyatları ise aynı saatlerde 4.0008 seviyesindeydi.

EKONOMİ YÖNETİMİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILIR MI?

Yurtiçinde ve dışarıda bugün izlenecek önemli bir veri bulunmazken, piyasalar olası bir kabine revizyonunu izlemeye devam ediyor. Piyasalar özellikle ekonomi yönetiminde değişiklik yapılıp yapılmayacağını, yapılır ise nasıl bir değişikliğe gidileceğini yakından takip ediliyor.

Reuters'da kısa bir süre önce yayımlanan analizde de belirtildiği üzere hükümette ekonomi yönetiminin yeniden tek elde toplanması değerlendiriliyor.

KURDA HAREKETLİLİK GÖRÜLEBİLİR

Bir bankacı, "Yurtdışı piyasalardaki tatil nedeniyle bugün sakin bir seyir görebiliriz. Bu hafta yurt içinde kabine değişikliği olur mu, ekonomide kim iş başında olacak ona bakılacak. Öte yandan bu hafta ABD'de istihdam verileri açıklanacak. Dolar/TL geçen hafta farklı bir harekete neden olacak gelişme olmayınca 3.55-3.60 bandında takıldı. Kabineye ilişkin bir gelişme kuru bu bandın dışına çıkarabilir. ABD istihdam verilerinin zayıf/güçlü gelmesi durumunda paritedeki olası hareketliliğe bağlı olarak da kurda hareket olabilir" dedi.

TAHVİL BONO PİYASASI

Tahvil bono piyasasında ise 10 yıllık gösterge olan 24 Şubat 2027 itfalı tahvilde bileşik faiz Cuma günü spot kapanışta yüzde 10.58, valörde son işlemde yüzde 10.61 seviyesindeydi.

Öte yandan iki yıllık yeni gösterge olan 15 Mayıs 2019 itfalı tahvilin ortalama bileşik faizi Cuma günü spot kapanışta yüzde 11.10 seviyesindeydi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle