Doğudaki bayiye yüzde 100 destek

Ahmet CAN
25.09.2015 - 00:27 | Son Güncelleme:

Doğu ve Güneydoğu şehirlerinde yaşanan olaylardan dolayı zor durumda olan Turkcell bayilerine destek geldi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, bayilere gönderdiği e-postada avans ve hedef primi başta olmak üzere destekte bulunacaklarını açıkladı

SON dönemde Doğu ve Güneydoğu şehirlerinde yaşanan olaylar işletme sahiplerini zor durumda bırakıyor. Türkiye’de geniş bayi ağına sahip mobil iletişim operatörü Turkcell Doğu ve Güneydoğu’daki bayilerine destek olmak içinDoğudaki bayiye yüzde 100 destek harekete geçti. Turkcell söz konusu bölgede yer alan 18 şehirdeki 1600 bayisine geçtiğimiz hafta destek olacaklarını belirten bir e-posta gönderdi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu imzalı e-postada şirketin Turkcell İletişim Merkezleri (TİM), dağıtım merkezleri, satış noktaları, Turkcell Superonline Abone Merkezleri (SAM) ve Kurumsal Çözüm Merkezleri’ni (KÇM) içeren bir takım destek uygulamalarının başlatıldığı belirtildi.

Son dönemde yaşanan üzücü olayların acısını bayileriyle birlikte yaşadıklarını belirten Terzioğlu, bu zor günlerde Turkcell’i yanlarında hissetmeleri için hayata geçirdikleri bazı destek uygulamalarını aktardı. Terzioğlu, satış hedef primlerinin, her koşulda en az yüzde 100 oranında gerçekleştirilmiş kabul edilmesi, nakit akışına destek amacıyla avans ödemesi yapılması, cihaz satışlarında vade ertelemesi gibi maddelerle bölgedeki bayilere destek olacaklarını söyledi.

VADE UZATILACAK

Terzioğlu’nun gönderdiği e-postada şu ifadelere yer verildi; “Satış hedef primlerinizi, bu hedefleri en az yüzde 100 oranında gerçekleştirilmiş olarak kabul ederek hesaplayacağız. Yüzde 100’ün üzerinde performans gösterildiği durumlarda ise, yine gerçekleşen performansı baz alacağız.

TİM giderlere katkı primi segment tutarlarını ve TDM Operasyonel verimlilik segment tutarlarını yıl sonuna kadar tam ödeyeceğiz.

TİM ve TDM’lerin nakit akışına destek olmak için avans ödemesi yapacağız. Ödenen avans tutarı ise 2016 yılının primlerinden düşülecek. Yenilenecek TİM şubelerinin dekorasyon kesintilerini ise 2016 yılına erteleyeceğiz.
Distribütörlerimizin desteği ile yıl sonuna kadar yapılacak cihaz satışlarında standart vadeye 30 gün daha ekleyeceğiz ve ödeme tarihi 1 Eylül olan borçların vadesini ekim sonuna erteleyeceğiz.”

6 MİLYON LİRALIK FAYDA YARATILACAK

TURKCELL Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell’in bölgedeki bayilerinden edindiğimiz destek e-postalarına ilişkin Hürriyet’in sorularını yanıtladı. Bir süredir Türkiye’de yaşanan acı olayların üzüntüsünü hep birlikte hissettiklerini kaydeden Terzioğlu, Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşların maddi manevi çok büyük sıkıntı içinde olduğunu bildiklerini söyledi. Terzioğlu, “Her gün aldığımız şehit haberleri, bu bölgelerde yaşayan insanlarımızın gündelik hayatlarını sürdürememeleri hepimizi derinden üzüyor. Sıkıntıların yaşandığı 18 ilimizde 1600’ü aşkın Turkcell bayisi ve satış noktası bulunuyor. Turkcell olarak, bütün bu üzüntüleri bir nebze de olsa hafifletebilmek, bölgedeki insanlarımızı desteklemek adına ne yapabileceğimizi düşündük. Bayilerimize yaklaşık 6 milyon TL’lik fayda yaratacak bir destek paketi hazırladık. Ancak bu, işin yalnızca maddi kısmı. Turkcell ailesi olarak bu paketle, iş ortaklarımızın ve bölgedeki vatandaşlarımızın manevi anlamda da yanlarında olduğumuzu hissetmeleri en büyük dileğimiz. Bu günleri birlikte, el ele vererek aşabileceğimize inancım tam” dedi.
acan@hurriyet.com.tr


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı