GeriEkonomi Doğtaş Arabistan'a açıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğtaş Arabistan'a açıldı

Doğtaş Arabistan'a açıldı
refid:17038427 ilişkili resim dosyası

Çanakkale’nin Biga İlçesi’nde kurulu Doğtaş Mobilya, dünya sektöründe hızla büyümesini sürdürüyor. Doğtaş son olarak Suudi Arabistan’ın Mekke ve Cidde kentlerinde mağaza açtı.

Türk mobilya sektörünün öncü markalarından Doğtaş’ın 2 bin 500 metrekarelik Mekke ve 2 bin metrekarelik Cidde mağazalarını Doğanlar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan ile birlikte Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün açtı. Açılışta ayrıca Suudi makamları da yer aldı. Mekke ve Cidde mağazaları ile Suudi Arabistan’da ilk mağazasını açan Doğtaş, yurt dışı mağaza sayısı 91’e ulaştı. Doğanlar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Doğtaş olarak Suudi Arabistan’da mağaza açmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Doğan şunları söyledi:

"Temel hedefimiz ürün kalite ve servisimizi Türkiye’de ve bulunduğumuz diğer ülkelerde olduğu gibi Suudi Arabistan’ın değerli insanları ile de tanıştırmak ve mobilyada en iyi kaliteyi ve hizmeti sunmaktır. Mekke ve Cidde’de açtığımız iki mağazanın çalışması ve yatırımını beş aylık bir süreçte gerçekleştirdik. Bu amaçla Doğtaş olarak atacağımız ikinci adım; 2011 yılında Suudi Arabistan’da en son tasarım ürünlerimizi daha çok mağaza ile sunmak olacaktır. Doğtaş’ın ihracatının önemli bir kısmı Ortadoğu ülkelerine yapılmaktadır. Doğtaş olarak kurulduğumuzdan bu yana Türk mobilya markasını zirveye taşımak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda, Doğtaş kaliteli hizmet ve ürünlerini tüketicilerimize yerinde tanıtmak ve pazarın nabzını en yakından tutmak hedefi ile mağaza açılışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Suudi Arabistan’dan sonra Yemen, Umman ve Bahreyn ülkelerinde mağaza açmayı hedefliyoruz."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle