GeriEkonomi Dogde, Türkiye’ye otomobille dönüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dogde, Türkiye’ye otomobille dönüyor

TÜRKİYE’de kamyon markası olarak tanınan Dodge, Türkiye’ye binek otomobil olarak geri dönüyor. DaimlerChrysler Başkan Yardımcısı Jonathan B. Holcomb, C segmentinde yer alan Dodge Caliber modelini 2006 yılının Haziran ayında satışa sunulacağını söyledi. Mercedes ve Chrysler markalarıyla Türkiye pazarında yer aldıklarını hatırlatan Holcomb, bu markalara Dodge’yi de ekleyeceklerini belirtti. Dodge’nin Türkiye’de kamyon markası olarak çok iyi tanındığına işaret eden Holcomb, ‘Türkiye’ye otomobil modellerimizle dönmekten mutluyuz’ dedi.

AVRUPA’YLA BİRLİKTE: Dodge’nin C segmentinde yer alacak olan Caliber modelinin 2006 yılının Haziran ayında piyasaya sunulacağını belirten Holcomb, yeni modelin Avrupa’yla aynı anda Türkiye pazarına sunulacağını söyledi. Dodge’un Avrupa’da yeni bir marka olduğunu kaydeden Holcomb, ‘Avrupa, Dodge için yeni bir pazar. Bu pazarda Dodge’nin performansının yüksek olmasını bekliyoruz. Zaten Avrupa bu markayı uzun süredir bekliyor’ dedi. Dodge markasının DaimlerChrysler’e yeni müşteriler kazanacağını anlatan Holcomb, şöyle devam etti: ‘Dodge’nin müşterileri, Chrysler müşterileriyle aynı sosyo-ekonomik düzeye sahip olacak. Ama, bunun dışında Chrysler’den tamamen farklı olacak. Dodge müşterileri genç, risk almayı seven, performans odaklı ve teknolojiye ilgi gösteren bir kesimden oluşacak. Chrysler markası olarak ilk kez ABD’de dışına çıkarmaya karar verdiğimiz de, Dodge’nin mühendisliğinden ve parçalarından yararlandık. Bunu yapmamaya karar verdik. Chrysler ve Dodge bundan sonra, kendi görünüşleri ve marka kimlikleriyle Avrupa pazarından yerini alacak.’

3 YENİ MODEL: DaimlerChrysler’in henüz açıklamadıkları 3 yeni modelinin de Avrupa pazarında satışa sunulacağını söyleyen Holcomb, bunlardan birinin SUV segmentinde yer alan bir model olacağını kaydetti. Holcomb, bu modellerden birinin de Avusturya’da üretileceğini de belirtti. Türkiye pazarı hakkında değerlendirmelerde de bulunan Holcomb, 2005 yılı sonunda satışlarının 1500 adete ulaşacağını kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle