GeriEkonomi Doğalgazı engelleyen başkanı by-pass ederiz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğalgazı engelleyen başkanı by-pass ederiz

Doğalgazı engelleyen başkanı by-pass ederiz
refid:21400113 ilişkili resim dosyası

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, hangi gerekçeyle olursa olsun doğalgaz hizmetinin gitmesini engelleyen belediyeleri by-pass edeceklerini belirterek, “BDP oradaki Kürt vatandaşımızı destekliyor görünüp de onu köstekleyen, hizmetlerin aksamasına yol açan, Meclisteki temsilcisidir. Bunun net adı budur” dedi.

Türkiye İş Kadınları Derneği’nin (TİKAD) düzenlediği “Türkiye’nin Enerji Politikaları” konulu toplantıda, “BDP’ye bir mesaj verdiniz? ‘Tercihini koy’ dediniz. Terörden yana mısın, hizmetten yana mısın diye? Bugüne kadar Türkiye doğuya yatırım yapmıyor diye eleştiriliyordu. O bölgenin kalkınmamasını neden istemesin Kürt tarafı?” sorusu üzerine Bakan Yıldız, şunları söyledi:

BDP tercih yapsın

“Çok somut örnek vereceğim. Şırnak ve Hakkari’ye havalimanları yapılıyor. Oradaki insanımız neden bu hizmetten yararlanmasın. O havaalanının yapımıyla alakalı 21 tane iş makinesini yaktılar. Bunu yakanlar orada bütün çalışmalarını tasvip ettiği o terör örgütüyle beraber bunu yaptılar. Buradan nasıl bir yanlış anlama vardır? O iş makinelerinin yakılmasında terör örgütüyle yan yana gelen BDP tabii ki suçludur. Biz her zaman olduğu gibi ülke menafaatiyle siyasi tercihlerimiz arasında bir tezat varsa bunu ülke menfaatleri doğrultusunda kullanacağımızı söyledik. Bizim oraya götürdüğümüz hizmetler kendilerini siyasi anlamda zor durumda bırakabilir. Ama vatandaşı rahatlatacak bir şeydir. Bu tercihi mutlaka yapmalılar. Kendilerinin terör barajı diye isimlendirdiği iki tane baraj yapılıyor orada. Oranın iş makinelerini de yaktılar. BDP oradaki Kürt vatandaşımızı destekliyor görünüp de onu köstekleyen, hizmetlerin aksamasına yol açan, Meclis’teki temsilcisidir. Bunun net adı budur.”

Bizi engelleyemezler

O bölgeye hizmet götürmeye devam edeceklerini kaydeden Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı: “Hizmetlerin engellenmemesi lazım. O havaalanları yapılacak, o barajlar yapılacak. Hangi gerekçeyle olursa olsun doğalgaz hizmetinin gitmesini engelleyen bir belediye varsa biz o hizmeti ulaştırmayı teklif ederiz. Engelliyorlarsa da by-pass ederiz. Çok net söylüyorum. Hiç bir kurum bizim vatandaşa götüreceğimiz hizmeti engelleyemez.”
 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle