GeriEkonomi Doğalgaz Dairesi fuel-oil ile ısınıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğalgaz Dairesi fuel-oil ile ısınıyor

Türkiye'deki sanayi, enerji santralları ve konutların doğalgaz ihtiyacını karşılayan Botaş Doğalgaz Grup Başkanlığı'nın çalıştığı binada yakıt olarak fuel-oil kullanılıyor.

Türkiye'nin her alandaki doğalgaz ihtiyacını karşılayan Botaş'ta ‘‘Böylesine ancak Türkiye'de rastlanır’’ dedirtecek türde bir kara mizah örneği yaşanıyor. BOTAŞ'ın en önemli birimlerinden biri olan Doğalgaz Grup Başkanlığı, fuel-oil ile ısınıyor.

Botaş'ın Farabi Sokak'taki Doğalgaz Grup Başkanlığı; ülkede sanayi, dev enerji santralları ve konutların doğalgaz ihtiyacının karşılanmasında, en kritik birim olarak kabul ediliyor. Bu birimin 42 personeli, binanın geç ısınan kaloriferleri yüzünden, Türkiye'nin her alandaki doğalgaz ihtiyacını, soğukta titreyerek planlamak zorunda kalıyor.

Doğalgaz Grup Başkanlığı'nın bu binada 10 yıldır kirada olduğu öğrenildi. Binanın eski, kira bedelinin de düşük olması nedeniyle, malsahibinin ısınma sistemini doğalgaz sistemine dönüştürmediği

belirtildi. Binanın kalorifer kazanının her sabah bir görevli tarafından yakıldığını ve bina eski olduğu için kaloriferlerin geç ısındığını belirten yetkililer, ‘‘Halbuki doğalgaz sistemi olsaydı, sistem otomatik olarak çalışır ve ısınması sorun olmazdı’’ diye yakındılar.

ELEKTRİK SOBASI

Geç ısınan kaloriferler yüzünden, üşüyen bazı memurların elektrik sobası kullandığı, bunun de sigortaları attırarak, kaloriferleri büsbütün çalışmaz hale getirdiği öğrenildi. Yetkililer, BOTAŞ'ın bazı birimlerinin taşındığı Bilkent Plaza'daki binasında mefruşat çalışmalarının sürdüğünü belirterek, kısa bir süre içinde Doğalgaz Grup Başkanlığı'nın da oraya taşınmasının umulduğunu dile getirdiler.

Botaş'ın Bilkent Plaza'daki binası doğalgazla ısıtılıyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle