GeriEkonomi Do&Co, İngiliz ve İspanyol uçaklarında
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Do&Co, İngiliz ve İspanyol uçaklarında

Do&Co, İngiliz ve İspanyol uçaklarında

TÜRK işadamı Atilla Doğudan’ın sahibi olduğu Do&Co İngiliz havayolları British Airways ve İspanyol havayolları Iberia ile Iberia Express’in tüm ikram operasyonlarını devralmaya hazırlanıyor.

10’ar yıllık anlaşmalara imza atan Do&Co böylece dünyanın en büyük ikram şirketleri alanındaki gücünü perçinlemiş olacak. İngiliz havayolu şirketi ile anlaşmayı duyuran Do&Co’nun önümüzdeki günlerde de İspanyol şirket ile imzaları atması bekleniyor.

British Airways’in Londra Heathrow Havalimanı’ndaki tüm mutfak operasyonunu devralan Do&Co, şirketin İngiltere çıkışlı ikramlarını hazırlayarak uçaklara yükleyecek. Anlaşma 10 yıl geçerli olacak. Tüm mutfak operasyonu Nisan 2020’den itibaren Do&Co’ya geçecek. Do&Co’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi: “DO&CO Aktiengesellschaft, British Airways’in Londra kalkışlı uçuşlarında ikram ve dağıtım hizmetlerinin sunulmasına ilişkin açılan ihaleye katıldı. Şirketimiz British Airways’in Londra Heathrow havalimanı kalkışlı kısa ve uzun mesafeli uçuşlarında ikram ve dağıtım ile ilgili verilecek tüm hizmetleri kapsayan ihaleyi kazanmıştır. Böylece 2020 Nisan ayından itibaren başlamak üzere 10 yıl süreli ikram sözleşmesi imzalanmıştır.“
Viyana merkezli olan Do&Co, 2007’de Türk Hava Yolları ile ortaklaşa Turkish Do&Co şirketi kurarak pazarda büyümesini hızlandırmıştı. THY ile birçok ödüle imza atan Do&Co, İstanbul Yeni Havalimanı’na geçilmesiyle birlikte de THY ile çalışmaya devam edecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle