GeriEkonomi Divan, 7 milyon dolara Demirel’e komşu oluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Divan, 7 milyon dolara Demirel’e komşu oluyor

Divan, 2006 yılında Ankara’nın kalbi Güniz Sokak’ta 7 milyon dolarlık yatırımla kurulacak olan yeni oteli ‘Divan City Ankara’nın kapılarını açacak. Mart ayında Mecidiyeköy’de Divan City’yi faaliyete sokmaya hazırlanan Divan, 3 yıl içerisinde Türkiye’deki otel sayısını 12’ye çıkarmayı hedefliyor.

KOÇ Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Divan Otelcilik, Turizm ve Yiyecek Hizmetleri A.Ş., 2006 yılında Ankara Güniz Sokak’ta yeni oteli ‘Divan City Ankara’nın kapılarını açacağını duyurdu. Divan’ın işletmeciliğini yapacağı Divan City Ankara, Moment Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından inşa edilecek.

Divan Genel Müdürü Kamil Berk, büyüme hamlelerini Mecidiyeköy’deki Divan City ile başlattıklarını hatırlatarak, ‘Divan konukseverliğini Ankara’nın kalbi Güniz Sokak’a taşıyoruz. Toplam 83 odası bulunan 4 yıldızlı Divan City Ankara’yla birlikte, Türkiye çapındaki mevcut bin 48 oda sayımızı bin 131’e çıkararak pazar arzımızı yüzde 8 artırmış olacağız’ dedi. Berk, yeni otelin merkezi lokasyonu sayesinde büyük ilgi göreceğini tahmin ettiklerini belirtti. Berk, otelin içerisinde pub, pastane, 6 toplantı odası, ziyafet salonları, fitness ve business center gibi pekçok olanak bulunacağına dikkat çekerek, otelin 4 yıldızlı olarak tasarlansa da 5 yıldızlı otel konforu sunduğuna işaret etti. Berk ayrıca, İstanbul Mecidiyeköy’deki Divan City’nin de mart ayında tam kapasiteyle kapılarını açacağını dile getirdi.

YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA:

Kamil Berk, otelcilik alanında yeni proje arayışlarının sürdüğünü dile getirerek, ‘İstanbul Anadolu yakasında yer arıyoruz, görüşmeler yapıyoruz. İzmir, Gaziantep ve Denizli illeri de yakın takibimizde’ diye konuştu. Berk, 2008 yılına kadar Türkiye’deki otel sayılarının 12’ye çıkmasını hedeflediklerini ifade etti. Berk ayrıca, büyüme hamlelerinin yurtdışını da kapsayacağını söyleyerek, özellikle Türkler’in yoğun olarak gittikleri şehirlere otel açmayı planladıklarını kaydetti. Berk, ‘Moskova, Londra, Paris gibi yoğun olarak gidilen şehirlerde Türkler’in tanıdık bir otelde kalmayı tercih edeceklerine inanıyoruz. Bu boşluğu dolduracağız’ dedi.

7 MİLYON DOLARLIK YATIRIM:

Moment Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Uyar, Divan City Ankara’nın otel maliyeti ve arsa bedeli hesaba katıldığında toplam 7 milyon dolara mal olacağını belirtti. Uyar, 8 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilecek olan oteli en geç 1,5-2 yıl içerisinde tamamlayacaklarını kaydetti. Uyar, ‘Divan City Ankara, Koç Grubu’nun güvencesiyle Ankara’nın en şık ve güvenilir otelleri arasında yer alacak’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle