GeriEkonomi Dışbank'ın sermayesi 50 trilyon liraya çıkıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dışbank'ın sermayesi 50 trilyon liraya çıkıyor

Dışbank, sermayesini 50 trilyon liraya yükseltiyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Dışbank'ın sermaye artırımı nedeniyde ihraç edeceği hisse senetlerini kayda aldığını açıkladı.

Sermayesini 20 trilyon liradan 50 trilyon liraya yükseltecek olan Dışbank’ın, 30 trilyon liralık bu sermaye artırımının tamamını bedelsiz olarak gerçekleştireceği bildirildi.

TOFAŞ DA ARTIRIYOR

Bu arada Tofaş Türk Otomobil

Fabrikası, kayıtlı sermaye tavanını 100 trilyon liraya çıkarıyor.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası, sermaye tavanını artırmak için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurdu. Sermaye tavanını 20 trilyon liradan 100 trilyon liraya yükseltecek olan Tofaş'ın ödenmiş sermayesi ise 17 trilyon 640 milyar lira düzeyinde bulunuyor.

Pınar Süt Mamulleri Sanayi de halen 3 trilyon lira olan sermaye tavanını 15 trilyon liraya çıkarmak için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulundu.

Sermaye Piyasası Kurulu , üç şirketin kayıtlı sermaye tavanlarını artırma başvurularını da kayda aldı. Aselsan sermaye tavanını 5 trilyon liradan 11 trilyon liraya, Çemtaş 3 trilyondan 6 trilyon liraya, Ege Profil ise 300 milyar liradan 5 trilyon liraya çıkaracak.

İŞLEMDEN KALDIRILANLAR

Öte yandan Ege Et Mamulleri Yem ve Yağ Sanayi'nin 15 Aralık 1998'de 50 milyar lira olan sermaye tavanını 500 milyar liraya çıkarmak için Sermaye Piyasası Kurulu’na yaptığı başvurunun da işlemden kaldırıldığı açıklandı.

Çanakkale Seramik ise 2 trilyon 100 milyar liralık bedelli, 2 trilyon 500 milyar liralık bedelsiz artırım için Sermaye Piyasası Kurulu 'na başvuruda bulundu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle