GeriEkonomi Dinçkök kardeşlerin anlaşmazlığı mahkemeye taşındı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  28
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dinçkök kardeşlerin anlaşmazlığı mahkemeye taşındı

Dinçkök kardeşlerin anlaşmazlığı mahkemeye taşındı
refid:26809981 ilişkili resim dosyası

Türkiye iş dünyasının en önde gelen gruplarından Akkök Holding'in ortakları Ali Raif Dinçkök ve Ömer Dinçkök kardeşler, aralarındaki sorunun çözümü için mahkemenin yolunu tuttu. Fortune Türkiye'nin haberine göre, kardeşler arasındaki anlaşmazlık bir çok şirkette ortaya çıktı. Yapılan genel kurulların iptali için davalar açılıyor.

Akkök Holding hissedarları Ali Raif Dinçkök ve Ömer Dinçkök kardeşler arasında bir süredir var olan yönetime dair anlaşmazlıklar iyice su yüzüne çıktı. Akkök Sanayi Yatırım Geliştirme A.Ş’nin 31 Ekim 2013 olağanüstü genel kurulunu takiben olağanüstü genel kurulun iptali için açılan davayı yeni davalar izliyor.

Başta Akkök Holding olmak üzere iki kardeşin ortak oldukları şirketlerin 2013 genel kurullarına da bu anlaşmazlık damgasını vurdu. Aksa Akrilik ve Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2013 genel kurul görüşmelerinde Ömer Dinçkök temsilcisi aracılığı ile hemen hemen her maddeye red oyu verip, muhalefet şerhi koyup mahkemeye taşıyacağını ilan etti.

Ömer Dinçkök, 30 Haziran 2014’te bir adım daha atarak Aksa Akrilik 2013 yılı genel kurulunda alınan bazı kararların iptali için de İstanbul 31’inci Asliye Ticaret Mahkemesi’nde dava açtı. 22 Ekim 2014 tarihinde ilk duruşması yapılacak olan bu davayı yenilerinin izleyeceği görülüyor. Nitekim Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2013 genel kurulunda da birçok maddeye muhalefet şerhi koyan Ömer Dinçkök, burada da hukuki haklarını kullanacağını belirtiyor.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle