GeriEkonomi Dinçer: Eczanelerle doğrudan sözleşme vatandaşı koruyacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dinçer: Eczanelerle doğrudan sözleşme vatandaşı koruyacak

Dinçer: Eczanelerle doğrudan sözleşme vatandaşı koruyacak
refid:13246964 ilişkili resim dosyası

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, eczanelerle doğrudan sözleşme yapılmasının gerekçesinin, vatandaşın hakkını korumak olduğunu belirterek, “Bir kurum, iktidar mücadeleleri nedeniyle vatandaşımıza hizmet sunmaktan imtina ederse, Bakanın görevi bununla ilgili tedbir almaktır” dedi.

Dinçer, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığının 2010 yılı bütçesi üzerinde  milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
“Eczanelerle doğrudan sözleşme yapılmasının” gerekçesinin sorulması  üzerine Dinçer, “En temel gerekçemiz vatandaşın hakkını korumak, vatandaşın ilaca erişiminde herhangi bir aksaklığa meydan vermeden, etkin bir hizmet sunmak. Şayet herhangi bir kurum, kendi iç çekişmeleri ve iktidar mücadeleleri nedeniyle vatandaşımıza hizmet sunmaktan imtina ederse, Bakanın görevi bununla ilgili  tedbir almaktır” diye konuştu.
Türk Eczacılar Birliği (TEB) ile yaptıkları sözleşmede, her iki tarafın da bir ay önceden haber vererek sözleşmeyi iptal edebilecekleri yönünde hüküm bulunduğunu belirten Dinçer, bu haklarını kullandıklarını söyledi. Ömer Dinçer, “Eczanelerimizin de hakkını korumak istiyoruz. Birilerinin  araya girip eczanelerimizin bizimle yaptığı sözleşmeyi parayla satmasına mani  olmak istiyoruz, bu işlemleri yaptığı için de aidat toplamasından çok rahatsızız” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle