GeriEkonomi Deva Holding 50 yaşında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Deva Holding 50 yaşında

Deva Holding Yönetim Kurulu Başkanı Philipp Daniel Haas, 50. yılına giren Holding’in yatırımlarını hızla sürdüreceğini vurgulayarak, bu yıl piyasaya on yeni ürün çıkardıklarını, beş yeni fabrika inşaatını bitirme aşamasında olduklarını, iç piyasada büyük ilerleme hedeflediklerini ve Deva’nın 80 milyon kutuluk üretim kapasitesini 350 milyona çıkaracaklarını dile getirdi.

Deva’nın 80 milyon kutuluk üretim kapasitesini 350 milyona çıkaracaklarını dile getiren Haas, beş yeni fabrika inşaatını bitirme aşamasında olduklarını, bu yıl piyasaya on yeni ürün çıkaracaklarını ve iç piyasada büyük ilerleme hedeflediklerini belirtti.

Deva Holding, 50 yaşına Ankara Hilton Oteli’nde düzenlenen kutlamayla girdi. Deva Holding Yönetim Kurulu Başkanı Philipp Daniel Haas yaptığı konuşmada, Deva’nın yüzde 100 Türk şirketi olduğunu ve Ankara’nın firmanın kalbi niteliğinde bulunduğunu söyledi. Bu yıl Roche’dan Türkiye’de ruhsatlı kardiovasküler, CNS ve dermatolojik ürünler aldıklarını kaydeden Haas, gelecek yıldan itibaren bu ürünleri kendi fabrikalarında üreteceklerini ve daha sonra bu ürünleri “Deva” ve “Saba” markaları olarak Türkleştireceklerini belirtti. İç piyasada büyük bir ilerleme hedeflediklerini ifade eden Haas, yeni dış pazarlara açılacaklarını söyledi.

Türkiye’deki üretime yaptıkları toplam yatırımın 100 milyon dolar olduğunu söyleyen Haas, bir onkoloji, enjektable, cephalosporin, betalactam ünitesi ve bir de genel üretim ünitesinin inşaatının devam ettiğini belirtti. Deva Holding için 2007’nin önemli bir yıl olduğunu kaydeden Haas, geçen yıl Londra borsasına kote olduklarını, Deva hisse senetleri için İMKB’de çağrı işleminin tamamlandığını, Saba İlaç’ı satın aldıklarını anlattı. Ayrıca geçen yıl piyasaya yedi yeni ürün çıkardıklarını kaydeden Haas, beş yeni üretim ünitesinin de temelini attıklarını belirtti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle