GeriEkonomi Dev araziye ilişkin imar planına ‘iptal’ davası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dev araziye ilişkin imar planına ‘iptal’ davası

Dev araziye ilişkin imar planına ‘iptal’ davası

Daha önce Marmara Üniversitesi’ne ait olan Küçükçekmece’deki dev araziye ilişkin imar planlarında yapılan değişikliğe karşı idare mahkemesinde dava açıldı. Yürütmenin iptali istemi ile açılan davada, 100 hektarlık arazinin kamu yararına kullanılması talep edildi.

Küçükçekmece Belediye Meclisi Üyeleri Bekir Güler, Erhan Aslaner, Enis Koçak, Nurettin Aydın’ın açtığı dava, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına karşı açıldı. Yürütmenin iptali istemi ile açılan davada, 100 hektarlık alanın kamu yararına yeşil olarak kullanılması istendi.

ÜÇTE BİR ORANINDA YEŞİL ALAN
Söz konusu arazinin, yapılan anlaşma sonrası TOKİ’ye geçtiği belirtilen dilekçede, 15 Ağustos tarihli imar planı değişikliğinin iptal edilmesi talep edildi. Küçükçekmece hem nüfus hem trafik yoğunluğunun yüksek seviyede olduğu belirtilen dilekçede, “Kişi başına düşen yeşil alan miktarı 3.6 metrekare. Oysa bu miktarın 9 metrekare olması gerekir” denildi.

İlçede yoğun bir betonlaşmanın olduğu kaydedilen dilekçede, söz konusu arazide de konut yapılması halinde, yaşanan yoğunluğu daha da arttıracağı kaydedildi.

Dev araziye ilişkin imar planına ‘iptal’ davası


‘ŞEHİR PARKI’ OLACAĞI AÇIKLANMIŞTI
Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan iş adamı Nurettin Aydın “Ak Parti’i Belediye Başkanı Temel Karadeniz de seçim sürecinde bu alanı ‘Şehir Parkı’ yapmayı küçük çekmece halkına vaat etmişti.

Ancak, Sayın Cumhurbaşkanı’nın belirttiği gibi şehre ihanet edenler burayı da TOKİ adını da kullanarak yapılaşmaya açmak istiyorlar. Çevre hakkı yaşam hakkıdır.  Bu kamusal alanı korumak için bu davayı açtık” dedi.

 

 

Ömer Burhanoğlu “Otonom araçların üretimini Türkiye’ye çekmek, gelecek adına iyi bir fırsat” | Ofis Dışında

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle