GeriEkonomi Derviş TÜRSAB heyeti ile görüştü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Derviş TÜRSAB heyeti ile görüştü

Devlet Bakanı Kemal Derviş, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy başkanlığındaki heyeti kabul etti.

Ulusoy, Devlet Bakanı Derviş ile Hazine Müsteşarlığı'nda gerçekleşen görüşmeden ayrılırken yaptığı açıklamada, toplantıda turizm sektörünün içinde bulunduğu durumun ele alındığını söyledi.

Türkiye'nin çıkış yolunda en büyük katkıyı sağlayacak sektörün turizm olduğunu belirten Ulusoy, bunu Devlet Bakanı Derviş'in de kendileriyle aynı düşüncede olduğunu bildirdi.

Döviz gelirlerinin ihracat girdisi olarak kabul edilmesi gerektiğini ifade eden Ulusoy, Türkiye'nin önünün açık olduğunu, dövize ihtiyacı bulunduğunu kaydetti.

"10 MİLYAR DOLAR GELİR BEKLENİYOR"

Türkiye'deki güven ortamının önemine de değinen Ulusoy, turizm sektöründen 10 milyar dolar gelir beklediğini vurgularken, şöyle konuştu:

"Türkiye, 2010 yılına kadar hedeflerini de ortaya koymuştur. 35 milyar dolar getirecek bu sektörde yeniden yapılanma, altyapıdaki düzenlemeler ve iki, üç yıl sonra tesislerin yenilenmesi bakımından görüşlerimizi aktardık. Hükümetin ekonomik sıkıntı içinde olmasına rağmen Türkiye'nin önünü açacak olan bu sektöre gereken desteği vereceğini düşünüyorum."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle