GeriEkonomi Denizlili gıdacılar Moskova’ya çıkarma yapacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Denizlili gıdacılar Moskova’ya çıkarma yapacak

Denizlili gıdacılar Moskova’ya çıkarma yapacak
refid:30062448-spot ilişkili resim dosyası

DENİZLİ Gıda Kümesi, yarın Moskava’da açılacak Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’na çıkarma yapacak. Denizli’de gıda ve içecek üretimi yapan 12 firma 21 kişilik heyetle fuara katılacak.


Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Programı kapsamında, Denizli İhracatçılar Birliği tarafından yürütülen Denizli Gıda Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi Projesi çerçevesinde bu yıl 14-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 24. Moskova Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’na Denizlili firmalar da katılacak. Fuara Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından oluşturulan stantta 12 firma, 21 kişilik heyetle ürünlerini tanıtacak.

Fuara Denizli’den Altıntop Kuruyemiş, Aynes Süt ve Süt Ürünleri, Biriz Kuruyemiş, Boss Seracılık, Çalışkan Tarım, Ece Kuruyemiş, Hacı Şerif, Nutova, Özpekler Su Ürünleri, Smyrna Seracılık, Ülkü Meyvecilik, Yenita Organik Tarım Ürünleri firmaları katılacak. Denizli Gıda Kümesi ayrıca Moskova programı kapsamında Rusya’nın önde gelen perakende zincirleri arasında yer alan Auchan, Perekrestok, Sedmoy Continent ile Moskova’nın en önemli toptancı yerleşkelerinden birisi olan Food City’de inceleme gezisi yapacak ve birtakım ziyaretler gerçekleştirecek. Denizli Gıda Kümesi fuar öncesi toplantı yaparak son hazırlıkları değerlendirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle