GeriEkonomi Denizcilerden istihdam seferberliğine destek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Denizcilerden istihdam seferberliğine destek

Denizcilerden istihdam seferberliğine destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi Şurası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş dünyasına yönelik yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulunduğunu hatırlatan Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Tamer Kıran “Türk Denizcilik Sektörü olarak İstihdam Seferberliği’nde elimizi taşın altına koyacağız” dedi.

“Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlayan istihdam seferberliği kapsamında, iş dünyasına ve girişimcilere 8 farklı teşvik sunulduğunu belirten Kıran, “Bu destekler iş dünyamız için büyük bir fırsattır. İş dünyasını, özellikle denizcilik camiasını İstihdam Seferberliğine katılmaya davet ediyorum” dedi.

İş dünyasına sunulan 8 farklı teşvikten 2’sinin çok önemli olduğu belirtin Kıran, şöyle konuştu: “Bunlardan birincisi; nisan ayı sonuna kadar sağlanacak her ilave istihdamın 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. İlk 3 ay maliyet sıfır. 2 bin 21 TL ücret ve 1113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3.134 TL’yi devletimiz karşılayacak. Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık 1113 TL’yi devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece ücret ödeyeceğiz. İşe alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak. Yine imalat sanayi ve bilişim sektöründe aylık 1113 TL olan prim ve vergi teşviki 2 bin 712 TL olarak verilecek. İkincisi de; herhangi bir sebeple işinde sıkıntı yaşayan girişimcilerimiz için çok önemli bir destek getirildi. Böylece devletimiz sıkıntılı günümüzde de yanımızda olduğunu bir kez daha gösteriyor.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle