GeriEkonomi Denizciler İstanbul’da buluşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Denizciler İstanbul’da buluşuyor

Türkiye, 16-17 Ekim'de düzenlenecek olan 3'üncü Uluslararası Liman, Deniz ve Nehir Taşımacılığı Konferansı'na ev sahipliği yapıyor. Konferansta, eski Sovyet ve Baltık Cumhuriyetleri'nin yanısıra Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden ve Türkiye'den denizcilik endüstrilerinin güçlü isimleri biraraya gelecek.

Konferansta, eski Sovyet ve Baltık Cumhuriyetleri denizcilik endüstrilerinin kilit isimleri biraraya gelirken, ticari alanda yapılabilecek iş birlikleri için de önemli adımlar atılması bekleniyor. Konferansta, Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra serbest pazar ekonomisine geçen cumhuriyetlerin hızla gelişen dış ticaretinin bir yansıması olarak, Karadeniz'e ve Baltık Denizi'ne kıyısı bulunan limanlarında artan iş hacmi ve ortaya çıkan iş olanakları değerlendirilecek. 2 gün sürecek konferaslara, eski Sovyet ve Baltık Cumhuriyetleri'nin yanısıra Almanya, İngiltere, İsviçre, Tunus, Norveç, Danimarka, Belçika, Kanada, Macaristan ve Türkiye'den de birçok denizcilik firmasının katılması bekleniyor.

Denizcilik ve liman ticareti konusunda önemli anlaşmaların da gerçekleşmesinin beklendiği konferansa, Türkiye'den Türk-Petrol ve Porcan Holding'in katılacağı öğrenildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle