GeriEkonomi DenizBank’tan çek sicilini sorgulama ve raporlama hizmeti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

DenizBank’tan çek sicilini sorgulama ve raporlama hizmeti

DenizBank, müşterilerinin şube, ATM veya internet üzerinden kendi geçmiş çek ödeme bilgilerini rapor halinde alabileceği, çek sicillerini sorgulama imkânına sahip olabileceği yeni bir hizmet başlattı.

Aynı imkândan bankada hesabı olmayan müşteriler de faydalanabilecek, DenizBank şubelerinden hizmet alabilecek. Yeni hizmet, özellikle KOBİ’ler açısından avantajlı olarak görülüyor.

Müşteriler kanıt olarak kullanabilecek

DenizBank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sun, yeni hizmetleriyle ilgili şöyle konuştu: "Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ile birlikte çalışan bankalar, çek sisteminin daha güvenilir hale gelmesi için yeni raporlama sisteminin hazırladılar. Yeni raporu ilk kez müşterileri ile buluşturan DenizBank oldu. DenizBank’ta hesabı olan müşterilerimiz şube, ATM veya İnternet üzerinden kendi geçmiş çek ödeme bilgilerini rapor halinde alabilecekler. Raporda müşterinin çalıştığı bankaların sayısı, ödediği çek adedi ve toplam tutarı, ilk kez çekle çalışmaya başladığı tarih, en son ödenen çek tarihi ve yapmış olduğu en yüksek ödeme tutarı görüntülenebilecek. Daha önce bu tarz bir rapor sistemden alınamıyor, alınan bilgiler ise müşteri ile paylaşılamıyordu. Artık müşteriler kendileri ile ilgili raporu çekerek kredi sicillerinin temiz olduğuna dair bir kanıt olarak kullanabilecekler."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle