Deniz otobüsü ve arabalı vapurlar 24 saat çalışacak

Hürriyet Haber
13.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki bakım çalışmaları nedeniyle yaşanan trafik sorununa çözüm yaratmak için, Sirkeci-Harem hattındaki arabalı vapuların 24 saat çalışmasına karar verdi.

İDO, bugünden itibaren Avrupa yakası ile Anadolu yakası arasındaki deniz otobüslerinin seferlerini de saat 24:00’a kadar sürdürecek. Köprüdeki trafiğin gece yarısından sonraya kadar yoğun olarak devam etmesi, araç sahiplerinin bir bölümünü Sirkeci-Harem hattına yönlendirdi. 1 Temmuz’dan itibaren bu hattaki sefer sayısı 120’ye, taşınan araç sayısı ortalaması 12 bine, taşınan yolcu sayısı da 22 bine yükseldi.

4 arabalı vapur daha

Sirkeci-Harem hattında 07.00-22.30 saatleri arasında sefer düzenleyen İDO, bu hafta başında İstanbul’da araç trafiğinde yaşanan artış sebebiyle Harem-Sirkeci hattına 4 arabalı vapur daha ekledi. 9 Temmuz’da 00.20, 10 Temmuz’da 23.30’a kadar sefer düzenlenirken, seferlerin başlangıç saatinin öne alınması, son sefer saatinin uzatılması ve seferler arasındaki 20 dakikalık ortalama bekleme süresinin kısaltılmasıyla bu hatta taşınan araç sayısı önceki gece 20 binin üzerine çıktı.

Sefer saatleri uzatıldı

İDO, araçsız yolcular için de sefer saatlerini uzatmaya başladı. Avrupa yakasından Bostancı’ya gidecek yolcular deniz otobüslerini bugünden itibaren gece saat 24:00’e kadar kullanabilecek. Daha önce Bostancı hattında çalışan deniz otobüslerinin son seferi saat 22:00’da yapılıyordu. Deniz otobüsleri sefer saatlerindeki bu düzenleme de köprü bakım ve onarım çalışmasının sonlanmasına kadar devam edecek.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı