GeriEkonomi Demirel: Krediyi erken isteyen banka soyguncu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Demirel: Krediyi erken isteyen banka soyguncu

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, müşterilerine verdiği kredileri vadesi dolmadan toplayan bankaları ‘‘soygunculukla’’ suçladı. Ankara Ticaret Odası'nın, ‘‘En çok vergi veren ve ihracat gerçekleştiren üyelerin ödüllendirilmesi’’ töreninde konuşan Demirel, ‘‘Bankaların müşterilerine verdiği kredileri zamanından evvel toplayıp, topladıkları paraları da yüksek faizle vermeleri soygundur. Bunlar olmaz’’ dedi. Demirel, işadamlarından ekonomide yaşanan sıkıntıları ‘‘derin bir hastalık’’ değil ‘‘nezle’’ saymalarını istedi.

Cumhurbaşkanı, ATO Başkanı Sinan Aygün'ün siyaset, parti başkanları ve istikrarsızlıktan yakınması üzerine, siyasi istikrarsızlığın yasalarla düzeltilmesinin mümkün olmadığını söyledi. Demirel, şöyle konuştu: ‘‘Bunu ülkenin sahibi olan halk düzeltecektir. Sandığa gidecek. Sandıkta ‘İradem şu istikamettedir' diyecek. Kendi istediği istikrardır ama sebep olduğu istikrarsızlıktır. Türkiye'de 10 hükümet kurulmasının sebebi ben değilim. Demokrasi de değil...’’

İstikrarsızlığın kısa vadede çözümünün de bulunmadığını vurgulayan Demirel, vatandaşın hür ve serbest iradesine dayanan siyasetin parçalandığını, bunun bedelini de ülkenin ödediğini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle