GeriEkonomi Demiralp: Sistem aksamadan çalışıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Demiralp: Sistem aksamadan çalışıyor

Hazine Müsteşarı Selçuk Demiralp, piyasalarda telaşa kapılmayı gerektirecek bir durumun bulunmadığını belirterek, ‘‘Sistem aksamadan çalışıyor’’ dedi. Hazine Müsteşarlığı görevine üç gün önce başlayan Demiralp, kurum birimlerinden brifing almayı sürdürüyor. Demiralp, Hürriyet'in sorusu üzerine, Devlet Bakanı Uluğbay ile sadece bir mesai günü çalışabildiğini anımsatarak şöyle dedi:

‘‘Şu anda Sayın Bakan'la birlikte çalışıyor olmak bizi çok rahatlatırdı. Çünkü kendileriyle beş yıl birlikte çalıştık. Ondan çok şey öğrendim. Sağlıklarına kavuşur kavuşmaz, yeniden teşrik-i mesaimiz olacağını ümit ediyorum. Ancak bu ara telaşa kapılacak hiçbir şey yok.’’

Hazine Müsteşarlığına vekalet eden Cüneyt Sel'in, bütün görevlerinden istifasıyla boşalan müsteşar yardımcılığı makamı için ise henüz bir hazırlık yapılmadığı öğrenildi.

Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde Devlet Bakanı Hikmet Uluğbay'ı ziyaret eden Demiralp, bir gazetecinin, ‘‘Atanmanızda Uluğbay'ın devredışı bırakılması söz konusu oldu mu?’’ şeklindeki sorusu üzerine de, Uluğbay'ın ısrarı üzerine bu göreve geldiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

‘‘Kendisi bana teklif etti ve bu konuda bir kaç kez de konuştuk. Kendisi, benim Hazine'ye gelmemi en başta isteyen insandır. Ben kendisiyle Hazine'de 5 yıl beraber çalıştım. 3 yılı ABD'de iki yıl da Hazine'de olmak üzere, beraber kesintesiz 5 senelik bir çalışma döneminiz var. Dolayısıyla benim Hazine'ye gelmemin nedenlerinden birisi de Uluğbay'dır. Uluğbay'ın isteği üzerine geldim.’’
Yorumları Göster
Yorumları Gizle