GeriEkonomi Delip soydular
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Delip soydular

Yılbaşı tatilini fırsat bilen soyguncular, duvarını delerek girdikleri bankadaki 13 kiralık kasayı boşalttılar.

Herkes yılbaşını kutlarken, 4. Levent'te yanındaki boş binanın duvarını delerek Ziraat Bankası şubesine giren hırsızlar müşteri kasalarını boşalttılar. Büyükdere Caddesi'nde bulunan 2 katlı Ziraat Bankası Şubesi'nde çalışanlar, dün sabah tatilden döndüklerinde gözlerine inanamadılar. Bankanın duvarının delinmiş, alt kattaki kiralık kasaların kaynakla açılmış olduğunu gören banka çalışanları, hemen polisi aradılar.

Dedektifler inceliyor

Yapılan incelemede, hırsızların yandaki eski otomobil servis binasının duvarını delerek içeri girdikleri ve alt katta bulunan kiralık kasalardan 13'ünü oksijen kaynağıyla açtıkları tespit edildi. Kasalardaki miktarı belirlenemeyen para, mücevher ve diğer kıymetli eşyaları alan hırsızların geldikleri yerden çıkarak kayıplara karıştıkları belirlendi. Bankada büyük bir telaş yaşanırken dedektifler, çok yönlü soruşturmaya başladı.

Kapılar kapandı

Banka yetkilileri, kasaların içinde ne olduğunu tam olarak bilemediklerini belirterek, kasaları açılan müşterilere ulaşmaya çalıştıklarını ifade ettiler. Bu arada sabah erken saatlerde maaşlarını almak için bankanın önünde toplanan emekliler, kapıdaki, ‘Sistem arızası yüzünden hizmet veremiyoruz. Zincirlikuyu Şubesi’ne başvurun' yazısı ile karşılaştılar.

Buradan girdiler kasaları boşalttılar

Sabahleyin bankaya gelen görevliler delinmiş bir duvar ve içleri boşaltılmış müşteri kasalarıyla karşılaştılar. Duvara açtıkları bu delikten giren soyguncular işleri bitince yine aynı yenden kaçtılar.

‘‘Sistem arazısı nedeniyle kapalıyız’’

Filmlerdeki gibi bir soygunla karşı karşıya kalan banka yetkilileri, kapıyı kapatıp cama ‘‘Sistem arazısı yüzünden hizmet veremiyoruz’’ yazısı astılar. Bilgi almak veya vergi iadesi zarflarını vermek isteyen bazı emekliler banka önünden bir süre ayrılmadılar.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle