GeriEkonomi Davos Forumu New York'a alındı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Davos Forumu New York'a alındı

İsviçre'nin ünlü kayak merkezi Davos'ta 30 yıldır düzenlenen forumun 31 Ocak-4 Şubat tarihlerinde yapılacak toplantıları, New York'taki Hotel Waldorf Astoria'da gerçekleştirilecek.

Her yıl, dünyanın önde gelen politikacıları, işadamları, sanatçılar ile medya temsilcilerinin yer aldığı 2500 kişiyi biraraya getiren forumun, 11 Eylül saldırısının ardından güvenlik önlemlerinin maliyetinin artması ve halkın muhalefeti nedeniyle başka bir ülkeye alınması gündeme gelmişti.

Bugün bir açıklama yapan DEF başkanı Sshwab, dünyanın olağanüstü bir dönemden geçtiğini ve ekonomik durgunluğun giderilmesi için uluslararası işbirliğinin şart olduğunu belirterek, fakirliğin ortadan kaldırılması, güvenliğin artırılması ve kültürel yakınlaşmanın da forumun bu yılki önemli konuları arasında yer aldığını söyledi.

New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani de, böylesi önemli bir toplantının New York'ta yapılmasının önemli bir mesaj içerdiğini belirterek , "New York dünya liderlerinin ve iş dünyasının biraraya geleceği şehirdir. Bu, bizim şehrimize duyduğumuz güveni gösteriyor" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle