Daruma, GİSAD Menkul Değerleri satın aldı

A.A.
12.07.2007 - 13:56 | Son Güncelleme:

Daruma Corporate Finance (Daruma), GİSAD Menkul Değerleri satın aldı.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Daruma tarafından GİSAD Menkul Değerlerin satın alımı hakkında yapılan başvurunun Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandığı, onayın ardından hisselerin tamamının Daruma ve ortaklarına devriyle ilgili işlemlerin tamamlandığı bildirildi.

Açıklamada, Genel Kurul Toplantısında da GİSAD Menkul Değerlerin isminin, Daruma Menkul Değerler olarak değiştirilmesine karar verildiği kaydedildi.

Daruma Corporate Finance Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Okan Altuğ, bu satın alma ile amaçlarının, şirketin faaliyet alanlarını genişleterek yatırım bankacılığı alanında güçlenmek olduğunu vurguladı.

Kurumsal finansman alanında geliştirdikleri finansal ürünlerle yurt içi ve dışında pek çok kompleks projenin finansmanını gerçekleştirdiklerini belirten Altuğ, bu alanda çalışmaların artarak devam edeceğini, GİSAD Menkul Değerlerin satın alınmasıyla birlikte faaliyet alanlarını genişleterek özellikle halka açık firmalara danışmanlık, birincil ve ikincil halka arzlar, tahvil ihraçları ve yatırım danışmanlığı alanlarında uzmanlaşmayı hedeflediklerini kaydetti.
Yurt dışı faaliyetlerini genişleterek finansman servis ihracatını büyütmeyi de planladıklarına işaret eden Altuğ, bu süreçte uzman yatırım fonları konularında daha aktif rol alacaklarını vurguladı.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı