GeriEkonomi Dar gelirliye ev müjdesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dar gelirliye ev müjdesi

Dar gelirliye ev müjdesi
refid:25193401 ilişkili resim dosyası

İstanbul Büyüşehir Belediyesi(nin iştiraki olan Kiptaş, dar gelir grubu için 2 bin konut inşa edecek. Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, arsa arayışına başladıkları proje kapsamında konutları metrekaresi 1200-1300 liradan satacaklarını ifade etti.

GEÇTİĞİMİZ günlerde Bahçeşehir’de 4 bin konutluk Vaditepe projesini satışa sunan Kiptaş, kısa sürede yoğun taleple karşılaştı. Orta ve üst gelir grubuna yönelik projede 1470 konut satıldı. Gelen talebi Kiptaş’a olan güvene bağlayan Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Bu projemizde arsa pahalı olduğu için fiyatları aşağıya çekemedik. Sadece ikinci etapta metrekare büyüklüğünü düşünecek daha uygun fiyatlı daireler satışa sunduk. Ama bundan sonraki projemizde alt gelirli için olacak” dedi. Alt gelirli projesinin Avrupa Yakası’nda olacağını belirten Yıldırım, Esenyurt ve Hadımköy bölgelerini incelediklerini dile getirdi.

EYÜP’E 4 BİN KONUT

Yıldırım, Eyüp’teki Finanskent projesinin yanında yapacakları kentsel dönüşüm çalışmasına Ocak 2014’te başlayacaklarını söyledi. 550 dönüm arsa üzerinde 4 bin konutun yanında üniversite ve ticari birimler de yer alacak. Yıldırım, arsa sahibi oldukları projede Torunlar GYO ile hareket edeceklerini söyledi. Projenin orta ve orta üstü gelir grubuna hitap edeceğini belirten Yıldırım, “Proje E6’dan Eyüp’e giriş kapısı olacak. Yerinde dönüşüm yapacağımız çalışmada gecekondu sahiplerine daire vereceğiz ve ek bir ödeme istemeyeceğiz” dedi.

1 MİLYARLIK DÖNÜŞÜM

Yıldırım, Süleymaniye’de 100 dönüm arazi üzerinde kentsel dönüşüm projesi yapacaklarını ifade etti. Proje kapsamında tarihi mekanların restore edileceğini söyleyen Yıldırım, “Eski İstanbul kimliğine yakışır, ahşap kültürünü hatırlatan 2-3 katlı yapılar yapacağız. Bu projede mahalle kültürü canlanacak. Proje alanında hak sahiplerinin yarısıyla anlaştık. İstimlak edilmesi gereken bölgeler var ve bunun için bakanlıktan yasal bir düzenleme bekliyoruz” dedi. Arsanın yarısının kendilerine ait olduğunu belirten Yıldırım, İstanbul’un tarihi yapısına uygun olarak tasarlayacakları proje için 1 milyarın üzerinde yatırım yapacaklarını ifade etti. Zeytinburnu’ndaki kentsel dönüşüm projesinin devam ettiğini belirten Yıldırım, Esenler’den Pendik’e kadar her noktadaki alanla ilgilendiklerini sözlerine ekledi.

Bahçeşehir’de inşaat başladı

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Vaditepe projesinde inşaatın başladığını belirtti. Yıldırım, daireleri erken teslim etmek için ilk etapta 6 yüklenici firmayla anlaştıklarını söyledi.Özel sektördeki projelerde sosyal alanlara yeterince yer verilmemesini eleştiren Yıldırım, Vaditepe’de konutun yanında okul, cami, sağlık merkezi olduğunu dile getirdi. Projede fiyatlar 250 bin 400 TL’den başlıyor.

DİĞER HABERLER:

10 ayda yüzde 40’ını sattı

EROĞLU Gayrimenkul’ün Seyrantepe’de hayata geçirdiği Skyland İstanbul projesinde 1000 konutluk bölümün yüzde 40’ı satıldı. Rezidans, ofis, AVM ve otelin yer aldığı projeye yatırım yapanlar 10 ayda yüzde 30 kazandı. Metrekare satış bedelinin 3.500 dolar olduğu projede yaşamın bedeli 372 bin TL’den başlıyor. Projede, 52-78 metrekare aralığında stüdyo daire, 81-112 metrekaresi arasında 1+1 daire, 117-181 metrekare arasında 2+1 daire, 184-234 metrekare arasında 3+1 daire ve 298-322 metrekare arasında 4+1 daire bulunuyor. Skyland İstanbul, yakınında yer alan Türk Telekom Arena’nın ardından Şişli Etfal’in ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni binalarının bu bölgede inşa edilecek olmasıyla dikkat çekiyor. 3 kuleden oluşan projenin 2016 yılında tamamlanması hedefleniyor.

İstanbul arsaları yüzde 73 zamlandı

3. Köprü, 3. Havalimanı, Yeni Şehir, Kanal İstanbul gibi büyük yatırımlar İstanbul arsalarını uçuşa geçirdi. İstanbul’daki arsaların yıllık fiyat artışı yüzde 73’ü buldu. Ekim 2013 itibariyle arsaların ortamala metrekare satış fiyatı 156 TL oldu. Arsa fiyatlarının en çok artttığı ikinci il ise Bursa. Bursa’da satılık arsa fiyatlarında bir yılda yüzde 47 artış oldu, ortalama metrekare fiyatı 31 TL’ye ulaştı. Fiyatların yüzde 30 arttığı Ankara’da metrekare satış fiyatı 38 TL, yüzde 28 arttığı Antalya ve yüzde 25 arttığı İzmir’de 64 TL oldu. Ekim ayında konut fiyatlarının en çok arttığı il de İstanbul oldu. İstanbul’da yıllık fiyat artışı yüzde 19’u bulurken, Ankara ve İzmir’de yüzde 14, Antalya’da yüzde 4, Bursa’da ise yüzde 1 artış yaşandı. İstanbul’da satılık konutların metrekare ortalama fiyatı 2 bin 450 TL’yi bulurken, kiralar yılda yüzde 13 arttı ve kiralık konutlarda ortalama fiyat 16 TL oldu. Hürriyetemlak.com’un araştırmasına göre İstanbul’da konutların ortalama amortisman süresi ise 13 yıl oldu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle