GeriEkonomi Danıştay'ın Telekom kararına itiraz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Danıştay'ın Telekom kararına itiraz

Danıştay'ın Telekom kararına itiraz
refid:3466251 ilişkili resim dosyası

Türkiye Haber-İş Sendikası, Danıştay 13. Dairesi'nin, Türk Telekom'un yüzde 55 oranındaki hissesinin blok satışına ilişkin ihale komisyonu kararının yürütmesinin durdurulması isteminin reddine ilişkin kararına itiraz etti.

Türk Haber-İş Sendikası'nın avukatı Serkan Mercimek, Danıştay 13. Dairesi'nin söz konusu ihale komisyonu kararının, yürütmesinin durdurulması isteminin reddine ilişkin kararına itirazlarını içeren dilekçeyi bugün Danıştay'a verdiklerini söyledi.

Mercimek, “daha sonra verilecek olası bir iptal kararı karşısında bugün yürütmeyi durdurma kararı verilmezse telafisi güç ve imkansız sonuçlar doğacağını” savundu.  Ayrıca, Türk Telekom'un değer tespitinin gerçekçi olmadığının da itiraz gerekçeleri arasında yer verdiklerini anlatan Mercimek, bu gerekçelerle 13. Daire'nin verdiği yürütmenin durdurulmasının reddi kararının kaldırılarak, dava konusu ihale komisyonu kararının yürütmesinin durdurulmasını istediklerini söyledi.

Danıştay Savcılığı'ndan görüş alındıktan sonra itirazı, 29 üyeden oluşan Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu karara bağlayacak. Danıştay 13. Dairesi, 25 Ekim'de, yürütmenin durdurulması istemini oy birliğiyle reddetmişti.
Türk Telekom'un yüzde 55 oranındaki hissesi blok olarak ihalede, 6 milyar 550 bin ABD Doları ile en yüksek teklifi veren Oger Telecoms Ortak Girişim Grubu'na satılmıştı.
(AA)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle