GeriEkonomi Danıştay Telekom'da fiyat için detaylı bilgi istedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Danıştay Telekom'da fiyat için detaylı bilgi istedi

Danıştay Telekom'da fiyat için detaylı bilgi istedi
refid:3402488 ilişkili resim dosyası

Danıştay 13. Dairesi, Türk Telekom'un yüzde 55 oranındaki hissesinin blok olarak satılmasına ilişkin ihalenin iptaline yönelik davada fiyat için detaylı bilgi istedi

Danıştay 13. Dairesi, Türkiye Haber-İş Sendikası'nın 4 Temmuz 2005 tarihli ihale komisyonunu karanının iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle açtığı davayı bugün görüştü.

Danıştay, Türk Telekom'un yüzde 55 oranındaki hissesinin blok olarak satılmasına ilişkin ihale komisyonu kararının iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle açılan davada ara karar verdi. Yüksek Mahkeme, ara kararıyla, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan Türk Telekom'un hisse değerinin tespitine yönelik Değer Tespit Komisyonu Raporu'nun belirlenen değer tespitine nasıl ulaşıldığı konusunda detaylı bilgi istedi.

Danıştay 13. Dairesi, söz konusu bilgi ve belgeler Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan geldikten sonra yürütmenin durdurulması istemini karara bağlayacak. 13. Daire, bu bilgi ve belgelerin verilmesi için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na süre tanıdı. (AA)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle