Bahçeşehir'de yürütmeyi durdurma kararı çıktı

Gülistan ALAGÖZ
03.05.2017 - 18:46 | Son Güncelleme:

İSTANBUL Bahçeşehir Gölet’te yapılan inşaat çalışmaları ile ilgili yeni bir karar çıktı. Başakşehir Belediyesi’nin yaptığı ihale ile yapılaşmaya açılan alanda yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

Geçen yıl imar planları için dava açıldığını ve bu davanın kazanıldığını söyleyen Bahçeşehir Gölet Gönüllüleri Platformu Avukatı Cenk Söbe, “Bizim gölette yapılan inşaata karşı açtığımız 3 dava vardı. Önce imar planına iptal davası açtık ve kazandık. Sonra belediye başkanının satış yetkisinin iptali için dava açtık. Bunu yerel mahkemede kaybettik ancak Danıştay bizi haklı buldu. Üçüncü dava ise ihale ve satışın iptali içindi. Yerel mahkemede kaybettik. Ancak Danıştay yürütmeyi durdurma kararı verdi. Karar şubat ayında çıktı ama henüz Başakşehir Belediyesi’ne ulaşmadı. Karar ulaşınca inşaatın durması gerek” dedi.

Bahçeşehir’de gölet çevresini yapılaşmaya açan arsa satışı ihalesi 9 Nisan 2015’de Resmi Gazete’de ilanla duyuruldu. İhaleyi 103 milyon TL teklifle Atmaca Grup kazanmıştı. Söz konusu alanda inşaat çalışmaları sürüyor. 11 bin metrekare inşaat yapma izni olan firma 6 metreyi geçmeyen dükkanlar yapacağını açıklamıştı.

Gölet projesinde şimdi de ‘Fetö’nün damadı karıştı’ iddiasıGölet projesinde şimdi de ‘Fetö’nün damadı karıştı’ iddiası

 

 

 

 

 

Bahçeşehirde yürütmeyi durdurma kararı çıktı

 

Bahçeşehirde yürütmeyi durdurma kararı çıktı

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı