GeriEkonomi Dalan ve Ofluoğlu hastane kuruyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dalan ve Ofluoğlu hastane kuruyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sonrasında İSTEK Vakfı'na ağırlık veren Bedrettin Dalan, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda beşyıldızlı bir oteli de bulunan dev bir hastane yatırımına başlıyor. Dalan, üç yıl önce kurduğu Yeditepe Üniversitesi bünyesinde yer alan tıp fakültesini de buraya taşıyacak. Böylece, Yeditepe Türkiye'de beş yıldızlı oteli olan ilk tıp fakültesine sahip olacak.

Haftalık Ekonomist Dergisi'nin haberine göre, Bedrettin Dalan bu projeyi, Alman ve Vatan hastanelerinin sahibi Azmi Ofluoğlu ve bir Amerikalı bir hastanenin ortaklığı ile gerçekleştirecek.

ABD'Lİ ORTAK GİZLİ

Dalan-Ofluoğlu ortaklığının üçüncü ayağı olan ABD'li kuruluşun kimliği resmi imza atılmadığından gizli tutuluyor. Ancak bu ortağın ABD'de çok ünlü bir hastanesi ve tıp fakültesi bulunduğu belirtiliyor. İstanbul'da Haydarpaşa'da yapılacak olan hastane tıp fakültesi için ABD'li ortaktan know how alınacak.

Temelinin önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Süleymen Demirel tarafından atılması beklenen yatırımın, 2000 yılı sonlarında tamamlanması planlanıyor. Yatırım maliyeti açıklanmayan, ancak son derece modern bir tesisi olması planlanan hastanenin kompleksi içinde, 400 yataklı beş yıldızlı bir otelde bulunacak. Otelde İstanbul dışından gelecek hasta yakınları konaklayabilecek. Böyle bir yatırımın maliyetinin 100 milyon dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Söz konusu hastane için Dalan ve Ofluoğlu, üç yıldır çalışıyor. Türkiye genelinde 56 sağlık kuruluşu olan Azmi Ofluoğlu, bu konuda şunları söylüyor:

‘‘Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulurken, benim grubum kefil olmuştu. Ortak hastane kurma projesi bu zamanlarda gelişti. ABD'de bulunan otelli hastaneler tarzında son derece modern bir yatırım yapacağız. Hastane, tıp fakültesi ve otel hepsi bir arada olacak.’’
Yorumları Göster
Yorumları Gizle