GeriEkonomi Cumhuriyeti kutlamaya 10 milyon dolar sınırı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cumhuriyeti kutlamaya 10 milyon dolar sınırı

Bakanlar Kurulu'na sunulan ve Başbakan Mesut Yılmaz ile yardımcısı Bülent Ecevit'in desteğini alan 39.3 milyon dolarlık 75inci Yıl Projesi'ne 10 milyon dolarlık onay verildi. Başbakan Yılmaz tarafından projeyi incelemek üzere görevlendirilen Maliye Bakanı Zekeriya Temizel ile Devlet Bakanları Güneş Taner ve Cavit Kavak, kutlamalar için Geliştirme ve Destekleme Fonu'ndan ödenmesi planlanan 38 milyon doları kamu projeleri, 1.3 milyon dolarlık özel sektör olmak üzere toplam 39.3 milyon dolarlık maliyeti fazla buldular. sadece 10 milyon doların tahsis edilebileceği bildiren Bakanlar, projelerin bu temel üzerinde yeniden gözden geçirilmesini istediler.

Konunun önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu'na getirilerek Geliştirme ve Destekleme Fonu'na 10 milyon dolarlık ödeme için talimat verileceği bildirildi.

Önceki hafta yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında projeye 'Bu para ile hastahane kurulur, parayı bana verin kutlamanın şahanesini yapayım' sözleri ile itiraz eden ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Güneş Taner'in projenin 10 milyon dolara indirilmesinde etkili olduğu bildirildi. Başbakanlık'ta oluşturulan ‘İnceleme Komisyonu' projeleri yeniden değerlendirerek, yaklaşık 20 milyon dolarlık projeyi eleyecek.Yorumları Göster
Yorumları Gizle