Credit Suisse: Türkiye'de yatırım fırsatı sürüyor

Hürriyet Haber
11.01.2002 - 01:51 | Son Güncelleme:

Credit Suisse First Boston (CSFB), Türkiye'yi uzun dönemli yatırım için beğendiklerini belirterek, önümüzdeki dönemde Türkiye'de daha iyi yatırım fırsatlarının olacağına inandıklarını belirtti.

CSFB’nin Türkiye raporunda, önümüzdeki günlerde bazı kárların çekilmesini beklendiği belirtildi. Raporda, ‘‘Türkiye'de faiz düşüşünün devam etmesini bekliyoruz. Olumlu gelişmelerin devamı ile düşük seviyelerden tekrar al tavsiyesi verebilir’’ denildi.

CSFB analisti Afa Boran, ‘‘Kısa dönemde bir miktar kár realizasyonu tavsiyesine rağmen, uzun vadedeki olumlu bakışımız ve portföy ağırlıklarımız değişmedi. Borsa'da 9 Ocak günü yaşanan panik satışlar, raporun kısa vadeli yatırımcılar tarafından yanlış yorumlanmasından kaynaklanmış olabilir’’ dedi.

J.P.MORGAN:

JP Morgan da, ekim ayından beri Türkiye'deki piyasaların iyi bir performans gösterdiğini belirterek, yatırım yapmak için uygun zaman olduğunu bildirdi. JP Morgan bülteninde, Türkiye’nin jeopolitik öneminden dolayı güçlü uluslarası destek sağladığı kaydedildi. Raporda ayrıca ekonomik daralmanın yavaşladığı, siyasi kavgaların da azaldığı vurgulandı.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı