GeriEkonomi Cottarelli: Performansı incelemeye geliyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cottarelli: Performansı incelemeye geliyoruz

ULUSLARARASI Para Fonu (IMF) Türkiye masası şefi Carlo Cottarelli, IMF Türkiye masası uzmanlarının bugün, kendisinin ise 18 Şubat Cuma günü Ankara'ya geleceğini söyledi. Carlo Cottarelli, Türkiye ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada, ekonomi yetkilileriyle görüşmelerine ise 21 Şubat Pazartesi gününden itibaren başlayacağını ifade etti.

Cottarelli, stand-by çerçevesinde gerçekleştirecekleri bu ilk ziyarette, Aralık 1999'a kadar olan ekonomik gerçekleşmeleri ve performans kriterlerini ele alacaklarını söyledi.

PERFORMANS KRİTERLERİ

Carlo Cottarelli, stand-by çerçevesindeki ilk ziyaret olması nedeniyle bu ziyaretin önemli olduğunu vurguladıktan sonra, incelemedeperformans kriterlerinin tutturulması konusuna öncelik verdiklerini anlattı.

Görüşmelerde, Aralık 1999'a kadar olan gerçekleşmelerin yanı sıra 2000 yılı ekonomik programını da ele alacaklarını belirten Cottarelli,görüşmelerin ikinci kısmında Ocak ayı gelişmelerine ve ileriye yönelikhedeflere de bakacaklarını kaydetti.

Carlo Cottarelli, görüşmelerin uzamaması durumunda, incelemeyi tamamlayıp 26 Şubat'ta Türkiye'den ayrılacaklarını, görüşmelerin uzaması durumunda ise ay sonuna kadar Türkiye'de kalabileceklerini söyledi.

Cottarelli, Washington'a dönüşlerinde Türkiye ekonomisindeki gelişmeler konusunda, IMF İcra Direktörleri Kurulu'na bilgi sunacaklarını kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle